Топ-10 найцікавіших музеїв України

Будемо чесними, уявлення про музеї у більшості українців не найкраще: багато з них «дивують» тільки однотипними експонатами під склом, нудними екскурсіями та відсутністю будь-яких сучасних інтерактивних «фішок». А тепер відкиньте ці стереотипи, тому що ми розповімо вам про найцікавіші музеї, які ви неодмінно маєте відвідати!

  1. Музей гуцульської магії, Верховина

Завдяки повісті «Тіні забутих предків» наші Карпати завжди асоціюються з чимось магічним. Коли дивишся на ці величні гори, дуже легко повірити у чарівництво і мольфарів. Місцеві жителі кажуть, що останніх можна знайти і сьогодні. У музеї зберігаються їхні «знаряддя праці»: інвентар для виготовлення зілля, посох, який, за легендою, здатний примирити подружжя, і ніж, яким мольфари розганяли хмари. Крім того, ви можете взяти участь у майстер-класі з прядіння або каліграфії.

  1. Музей дитинства, Харків

Ностальгія гарантована! Адже ви зможете побачити іграшки зі свого дитинства, а також ті, якими гралися діти у ХІХ-ХХ століттях. Гід музею – його засновник, колекціонер Валерій Лейко. Він з радістю розповість, як користуватися тим чи іншим експонатом. Адже музей – інтерактивний, тут можна і потрібно гратися вдосталь.

  1. Музей ідей, Львів

У цьому місці створюються та реалізуються найсміливіші проекти. За більше, ніж 25 років існування тут розроблена та втілена велика кількість культурних акцій. Обов’язково приходьте сюди за натхненням та знайомством з актуальним мистецтвом. До речі, музей розташований у дуже особливому місці – будівлі монастиря XVII століття.

  1. Музей звуку, Одеса

Голоси з далекого минулого оживають саме тут. Експонати музею – старовинні пристрої для відтворення звуку. Якщо магнітофон з касетною стрічкою і атмосферний бумбокс з 90-х більшість з нас пам’ятає, то радянські радіоли, патефон та грамофон застали далеко не всі. Серед цікавих предметів – мікрофони партійних вождів СРСР і багато вінілових платівок. Їхнє звучання не порівняється з жодним сучасним пристроєм.

  1. Музей контрабанди, Одеса

Людська уява на має кордонів, особливо коли необхідно щось приховати від митниці. Тим паче, якщо ця людина – одеський контрабандист. Які тільки сховища не доводилося знаходити захисникам кордонів: коштовності у жіночих підборах, тисячі цигарок в автомобілях, наркотики у плюшевому ведмедику…  А головне – експонати музею справжні, буквально з місця злочину. Інтригує, чи не так?

  1. Музей історії туалету, Київ

Дивовижний музей столиці розповідає про історію розвитку, безперечно, безцінних винаходів людства – туалету та каналізації. У 2015 році колекція музею отримала сертифікат Книги рекордів Гіннеса як «Найбільша колекція сувенірних унітазів у світі». Це видатне досягнення стало можливим завдяки більше, ніж 500 експонатам, виготовленим не тільки з традиційної кераміки, але і дерева, пластику і навіть марципану. Для пристрасних прихильників унітазів є навіть ювелірні прикраси. Вгадайте, у вигляді чого?

  1. Музей весілля, Великі Будища

Старовинна українська хата з килимами, вишитими рушниками та іншими предметами побуту XVII-XIX століть. Що у цьому незвичайного? Це предмети слугують не просто експонатами, але й чудовою прикрасою вашого весілля! Працівники музею розіграють для вас справжню весільну процесію: обряди, жарти та пісні. Дуже атмосферно і колоритно.

  1. Підводний музей, Малин

Потрапити сюди може далеко не кожний, адже єдина умова для входу – впевнене занурення і вміння користуватися аквалангом. Локація цього музею – затоплений кар’єр у місті Малин, яке відоме серед місцевих як «Калюжа». Експонати розташовані на глибині до 15 метрів, у тому числі й мотоцикл, кований якір, ялинка і багато іншого.

  1. Музей сексуальних культур світу, Харків

У Харкові розташований один з найпікантніших музеїв України, аналогів якому немає у Східній Європі. У ньому кожен з десяти залів розкриває особливості сексуальної культури певного етносу. Цікаво, що музей був створений співробітниками кафедри сексології і медичної психології Харківської медичної академії для збереження гарних стосунків між подружніми парами. Думаємо, за 20 років існування музей врятував не один шлюб! Відвідувачі запевняють, що враження від експозиції будуть яскравішими з пізнавальними розповідями екскурсовода.

  1. Victoria Museum, Київ

Епоха правління королеви Вікторії одночасно  і незаслужено романтизована, і також незаслужено засуджена. Єдине, в чому сходяться абсолютно всі – британська мода того часу є зразком вишуканості і гарного смаку. У музеї ви зможете побачити одяг, який тоді носили: від спідньої білизни до розкішних суконь.

В Україні функціонує багато унікальних музеїв, завдяки яким можна по-новому подивитися на традиції, дізнатися цікаві факти про нашу країну і культуру. Відвідування нестандартних музеїв допоможе розширити кругозір і отримати яскраві враження. Завдяки великій різноманітності тематики можна знайти виставки, які зацікавлять як дітей, так і дорослих.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: