Топ-10 найкрасивіших замків Європи

Європейські замки вражають нас своєю красою, величчю і оригінальними архітектурними проектами. У Європі багато чого цікавого і вартого уваги. Однак найбільше вона славиться  приголомшливими замками. Величні і неприступні. Овіяні легендами та міфами. Трохи казкові і похмурі.

1. Пена, Сітра, Португалія 

Різнобарвний замок, який зійшов зі сторінок дитячих книг про лицарів і принцес, збирає туристів з усього світу. Зі стін замку відкривається чарівний вид на Лісабон, Сінтру і Атлантичний океан. Підніжжя замку Пена оточене чудовим садом, де можна відпочити від насиченого сонцем дня в затінку високих дерев.

2. Шенонсо, Ендр і Луара, Франція

Шенонсо — найромантичніший замок у всій Франції. У народі його називають «жіночим», оскільки частіше їм володіли жінки. Ніжна жіноча рука проглядається в інтер’єрах та прекрасних квітниках. Замок перебував у приватній власності, але його власники абсолютно не проти туристів. Обов’язково виділіть весь день на огляд замку і садів, інакше щось обов’язково залишиться поза вашою увагою.

3. Нойшванштайн, Баварія, Німеччина

Хіба міг замок, побудований «казковим королем», бути не казковим? Щорічно понад 1 мільйон туристів відвідують «Нову лебедину скелю» — так перекладається назва замку. Нойшванштайн став прототипом замку сплячої красуні у паризькому Діснейленді. Замок стоїть на скелі і з нього відкривається приголомшливий вид.

4. Егесков, острів Фюн, Данія

Цей красивий замок ніби виріс з води. Насправді, він побудований на дубових палях, закріплених посеред озера. Видовище дивовижне. Власник досі живе у замку, тому частина приміщень закрита для туристів. Однак, кожен бажаючий може поставити намет на території його прекрасного парку.

5. Арагонський замок, острів Іск`я, Італія

У цього замку дві відмінні риси: він розташований на постаменті із застиглої лави і настільки величезний, що в колишні часи в ньому ховалося від ворогів все населення острова Іск`я. На вершину фортеці можна піднятися на ліфті.

6. Бодіам, Східний Суссекс, Англія

Бодіам — один з найкрасивіших замків Англії. Підходи до замку складно розгледіти за великими парковими насадженнями. Але коли ви дістанетеся до нього, вас чекає приголомшливе видовище — замкові стіни, що велично підносяться над мерехтливими водами. На території замку частенько проводять костюмовані вистави і середньовічні турніри.

7. Хоензальцбург, Зальцбург, Австрія

Хоензальцбург — один з найбільших замків в усій Європі. Також, він і один з найнадійніших. За всю історію він жодного разу не був захоплений і лише одного разу був зданий без бою. Сьогодні туристу не потрібно пробиватися до замку з боєм — до скелі Фестунгсберг, де розташований замок, вас доставить старовинний фунікулер. Панорама Зальцбурга і його околиць, що відкривається зі скелі, справить на вас враження.

8. Единбурзький замок, Единбург, Шотландія

Замок гордо височить над столицею Шотландії. Він побудований на вершині згаслого вулкана, що додає інтересу до спорудження. Единбурзький замок давно став візитною карткою Шотландії і головною туристичною визначною пам’яткою. В Единбурзькому замку зберігається шотландська корона і Скунський камінь — легендарний камінь, на якому коронувалися королі Шотландії.

9. Бран, Брашов, Румунія

Як і всі румунські замки, Бран називають резиденцією знаменитого графа Дракули. Однак, судячи з історичних фактів, замок ніколи не належав графу. Незважаючи на бажання екскурсоводів надати замку наліт містики і зловещесті, Бран — просто дуже гарний румунський замок.

10. Замок Кастель дель Монте, Італія

Кастель дель Монте, мабуть, найзагадковіший замок Європи. Будівля має форму правильного восьмикутника з вісьма восьмикутними вежами. На кожному поверсі замку рівно вісім кімнат. Досі не встановлено справжнє призначення замку. Вчені з’ясували, що перший поверх Кастель дель Монте є сонячним календарем, а другий — сонячним годинником.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: