Топ-10 найкрасивіших залізничних вокзалів світу

Діставайте свої камери, ви прибуваєте на кінцеву станцію. Красиві вежі обрамляють купол, який нависає над великою, обробленою мармуром, позолотою та склом залою. Більшість найкрасивіших вокзалів світу збудовані у кінці ХІХ століття, у золоту еру, коли подорожі поїздом були чимось новим та інтригуючим. У той час вокзали були не просто транспортними вузлами, але й символами цілих імперій, архітектурними та інженерними ноу-хау, на які сьогодні прагнуть поглянути навіть ті, хто не збирається на поїзд. Отже, перед вами – 10 найкрасивіших залізничних вокзалів світу.

  1. Центральний вокзал Антверпена, Бельгія

Коли зведення цієї розкішної, у стилі необароко, будівлі завершили у 1905 році, її почали критикувати за надмірне марнотратство. Ще б пак! В оформленні використали понад 20 різних видів каменю та мармуру. Однак, як би там не було, не захопитися цією спорудою з величезним арочним куполом, який підноситься над нею – неможливо. Найкрасивіший вид на склепінчасту скляну стелю відкривається з оригінальної (збереженої і після великої реконструкції) верхньої платформи.

  1. Вокзал Сент-Панкрас, Лондон

Грандіозні зали міжнародної станції Сент-Панкрас вітають людей, які прибувають до Лондону з Великобританії, Франції, Бельгії та багатьох країн світу. Будівництво станції тривало 20 років, і коли вона була завершена у 1868 році, стала найбільш замкнутим простором у світі. Готичний фасад з червоної цегли залишається свідоцтвом великої вікторіанської архітектури Англії, яка зберіглася навіть у часи Другої світової війни. Під час війни це був важливий шлях евакуації та місце зустрічі союзників для солдат.

  1. Вокзал Аточа, Мадрид

Після відкриття нового терміналу у 1992 році, місцеві жителі вирішили вдосконалити стару станцію, прикрасивши її красивим тропічним садом пальмових дерев, які досягають високої скляної стелі та невеличким басейном для черепах. Пізніше до них додали нічний клуб та кілька кафе. Квиток на поїзд тут не придбаєш – потрібно пройти до нової станції, а ось для того, щоб почекати свій потяг, кращого місця не знайдеш.

  1. Юніон-Стейшн, Лос-Анджелес

Станція Юніон-Стейшн – це і транспортний вузол, і місце відпочинку. Цей шедевр буквально кидає виклик знаковим пам’ятникам США, включаючи Меморіал Лінкольна та Національну галерею мистецтв. При будівництві використовувалися дорогі матеріалі під стать проекту: натуральний мармур, золото та білий граніт. Ці ж матеріали використовували під час ремонту будівлі після землетрусу у 5,8 бали, який сколихнув Вашингтон у 2011 році.

  1. Вокзал Сан-Бенту, Порту, Португалія

Зовні вокзал нагадує паризьку архітектуру ХІХ століття, з мансардним дахом та кам’яним фасадом. Однак, потрапивши всередину, ви навряд чи втримаєте захоплений вигук. Стіни великої головної зали вкриті 20 000 знаменитими на весь світ плитками азулежу, на розпис якої художник Хорхе Колако витратив 11 років свого життя. Сині та білі візерунки зображують історію перевезень.

  1. Чхатрапаті-Шиваджі, Мумбай, Індія

Спочатку названий на честь королеви Вікторії, вокзал став важливим культурним і історичним символом Мумбаю, а також транспортним вузлом, яким щодня користуються до 3 мільйонів пасажирів. Будівля декорована безліччю складних елементів, підглянутих на монгольських та індуїстських палацах, розкиданих по всьому континенту. Неможливо не звернути увагу на символічні деталі на вершині колон, які обрамляють вхід: лев, який сидить на одній з них, символізує Великобританію, а тигр – Індію.

  1. Станція Саутерн-Кросс, Мельбурн

Вокзал отримав свою назву після важкої модернізації у 2005 році. Його хвилястий дах простягається на цілий квартал та нагадує плаваючу у повітрі ковдру. Його форма передбачає і вентиляцію: у ньому є спеціальні отвори, куди виходить повітря, що застоялося у приміщенні. У західній частині розташований яскравий настінний розпис, присвячений історії транспорту.

  1. Станція Канадзава, Японія

Спершу місцеві жителі були трохи схвильовані занадто сучасним дизайном входу на вокзал Канадзава. Дерев’яні колони ручної роботи і скляний купол у вигляді парасольки нібито зіштовхуються з традиційною архітектурою старого міського палацу, де у 2005 році розташовувався сам вокзал. Однак незабаром станція стала настільки популярною серед фотографів та туристів, що припала до душі і скептикам, які побачили всю красу будівлі. У кінці вокзалу розташований фонтан, який до того ж вказує час. Це ЯпоніяJ

  1. Центральний вокзал, Нью-Йорк

Цей, мабуть, найбільш кінематографічний вокзал був збудований на початку ХХ століття та наповнений сліпучими архітектурними деталями. Сюди потрібно приходити рано вранці, коли вокзал ще не заповнений людьми, аби відпочити, смакуючи коктейлем або кавою в одному з місцевих барів.

  1. Станція у Сан-Паулу, Бразилія

Зведена у кінці ХІХ століття як головний центр для знову створеної залізної дороги Сан-Паулу, яка була фактично зведена у Глазго, розібрана, а потім знову відтворена у Сан-Паулу. У той час кава доставлялася лише залізничними шляхами, що робило станцію важливим засобом для торгівлі. Крім цього, на станції знаходиться Музей португальської мови.

Можливо, варто особисто відвідати деякі з цих унікальних творінь, особливо якщо ви любите на короткий період часу відчути себе у «річці життя», де не бентежить метушня пасажирів, шум гучномовців та звуки проїжджаючих поїздів. Де ніщо і ніколи не повторюється знову.

Залишити відповідь
Коментувати

4 Коментарі

Так це ж нормально,вокзал це те місце, яке нас зустрічає першим у місті чи країні і він має бути вражаючим.

2019-04-17
Саня
Відповіcти
0

А чого Полтава -Південна не має? Там є шо показать – пусті стіни і бомжі!!!Оригінально!!!

2019-04-17
Іринка
Відповіcти
0

Особливо в Португалії!!!

2019-04-17
Ганна
Відповіcти
0

красиво

2019-04-17
Елена
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: