Топ-10 найкрасивіших та незвичайних фонтанів

Сьогодні ми поговоримо про найбільш незвичайні фонтани у світі, які вражають не тільки своїми розмірами, але і складною архітектурною реалізацією, впоратися з якою під силу було лише найкращим архітекторам. Список, звичайно, суб’єктивний, адже на рахунок мистецтва можна сперечатися годинами і все одно не прийти до спільної думки. Однак ніхто точно не буде сперечатися, що кожен з переліку – воістину чудові і унікальні творіння людства.

  1. «Місячна веселка» (Сеул, Південна Корея) – найдовший фонтан на мосту

Фонтан і красивий міст – поєднання не зовсім звичайне. До 2008 року Сеульський міст Банпо, що з’єднує береги річки Хан, мало чим відрізнявся від інших. Але з появою на ньому незвичайного фонтану «Місячна веселка», він одразу ж став однією з головних міських визначних пам’яток. Ідея перетворити міст у фонтан прийшла владі південнокорейської столиці не випадково (при цьому міст не тратив своєї основної функції – переправи з одного боку річки Хан на іншу). Це було зроблено в рамках масштабного проекту, покликаного відродити привабливість Сеула в очах туристів. Струмені фонтану б’ють по обидва боки мосту Банпо, за одну хвилину викидаючи 190 т води. Крім цього, 10 000 світлодіодних ламп забарвлюють струмені в усі кольори веселки. Фонтан «Місячні дорога» відрізняється й екологічною «доброзичливістю»: забір води відбувається з річки, куди вона потім повертається вже очищеною.

  1. Фонтан Монжуїк (Барселона, Іспанія) – найбільш аристократичний фонтан світу

Цей чудовий фонтан розташований на однойменній горі Монжуїк і входить до числа найвідоміших визначних пам’яток Барселони. Побудований на честь проведення Великої Всесвітньої виставки в Барселоні в 1929 році, чарівний фонтан Монжуїк є полотном для барвистих світлових і звукових ілюзій. Водні каскади і фонтани починаються в двох венеціанських вежах на Плацу Еспанья і плавно йдуть до самого музею Каталонії. Фонтан використовує перероблену воду, її можна спокійно пити прямо з басейну. Це – одна з улюблених пам’яток туристів з усього світу, відмінний спосіб розслабитися ввечері і відчути унікальну атмосферу Каталонській столиці.

Цікавий факт: для будівництва фонтану Монжуїк було задіяно понад 3000 робочих, а роботи завершили всього за 10 місяців. Неймовірно, як для початку ХХ століття!

  1. Фонтан Crown Fountain (Чикаго, США) – найкреативніший фонтан у світі

У 2004 році у парку «Міленіум» у Чикаго був відкритий незвичайний арт-об’єкт, який об’єднав у собі інтерактивний фонтан і відеоскульптуру. Автором проекту став каталонський художник Жауме Пленса, за задумом якого фонтан був виконаний у вигляді двох 15-метрових веж, покритих рідкокристалічними екранами, на які проектується зображення жителів Чикаго.

Показувати обличчя простих городян було вирішено не випадково, а щоб продемонструвати «різноманітність міста». Для цього 75 громадських і релігійних організацій представили своїх кандидатів, чиї образи і були використані в роботі фонтану. Цікаво, що час від часу губи на обличчі того чи іншого городянина складаються трубочкою, і на глядачів випльовується порція води.

  1. Фонтан Треві (Рим, Італія) – найбільш легендарний фонтан

Один з найвідоміших і легендарних фонтанів світу, який міцно закріпив звання найбільш відвідуваної пам’ятки італійської столиці. У центрі вражаючою композиції – цар Нептун у морській раковині, яка запряжена тритонами. З Треві пов’язано безліч повір’їв, крім того, він став об’єктом і навіть повноцінним учасником багатьох кінострічок світового кінематографа.

  1. Фонтани Петергофа (Санкт-Петербург, Росія)

Фонтанний комплекс, побудований за наказом Петра І, по праву займає місце у списку одних з найкрасивіших і незвичайних творінь людства. Комплекс зводився більше сотні років, за цей час він був прикрашений 176 фонтанами і 255 унікальними скульптурами, розкіш і пишність яких нагородило їх світовою славою і популярністю. Сьогодні це місце називають «столицею фонтанів».

  1. Фонтан «Перлина кохання» (Умань, Україна)

Фонтан розташований в парку Тараса Шевченка та на Осташівському ставку міста Умань. За даними фахівців, він увійшов до трійки найбільших фонтанів України. Найвищий його струмінь води досягає 19 метрів, а додаткові – близько 1,9 метра. Основна чаша фонтану має площу 450 метрів2, а площа водного екрану – 200 м2. Назву «Перлина кохання» вибрали йому шляхом відкритого інтернет-голосування. Тепер, вважають жителі Умані, місто обзавелося ще однією візитною карткою.

  1. Фонтан «Тунель сюрпризів» (Ліма, Перу)

The Túnel de las Sorpresas (Тунель сюрпризів) – це лише один об’єктів в незвичайному парку фонтанів в Лімі. У 2007 році в парку відкрили комплекс з 13 фонтанів з підсвіткою – Circuito Mágico del Agua («Чарівний круговорот води»), і вони швидко стали однією з найпопулярніших визначних пам’яток міста. Тунель сюрпризів, як і багато фонтанів у цьому комплексі, є інтерактивним, і щоб пройти крізь нього, вам потрібен час і рішучість. Один невірний крок, і ви можете промокнути.

  1. Фонтан Келлера (Портленд, США)

Keller Fountain Park – міський парк у центрі Портленда, штат Орегон, який відкрився в 1970 році. Центральним елементом парку є бетонний фонтан. Фонтан Келлера часто називають незабутньою особливістю публічного пейзажу в центрі Портленда, а в 1999 році був нагороджений медальйоном від Американського товариства ландшафтних архітекторів. Фонтан був спроектований Анжелою Данаджіевою, використовуючи натхнення з водоспадів в ущелині річки Колумбія, розташованому на схід від Портленда, і по праву входить в топ-25 найкрасивіших фонтанів світу.

  1. Фонтан-ананас (Чарльстон, США)

Фонтан-ананас (Pineapple Fountain) – красива пам’ятка парку Waterfront в Чарльстоні (США), неодноразово відзначена нагородами Американського товариства ландшафтних архітекторів та Національного фонду охорони пам’яток історії. До речі, вибір фрукта не випадковий. Саме американці вперше виявили на своїй території химерні, але дуже смачні плоди. Прикрасити ними стіл в той час могли собі дозволити тільки дуже забезпечені люди – плантатори і аристократи. Вони ж ввели моду на «ананасові фонтани» як символ багатства і процвітання.

  1. Фонтан Вальянкура (Сан-Франциско, США)

Фонтан Вальянкура – це робота відомого скульптора Армана Вальянкура. Його відкрили в 1971 році на Джастін Герман Плаза (Justin Herman Plaza) в діловому районі Сан-Франциско. Вважається, що фонтан Вальянкур присвятив свою роботу свободі Квебека і людини взагалі, так як при відкритті фонтану він зробив на ньому напис «Quebec libre!». Напис було зроблено в ніч перед відкриттям, великими літерами, червоною фарбою. Але представники міської влади Сан-Франциско стерли напис через деякий час після відкриття фонтану.

В обов’язковому списку пам’яток будь-якої країни фонтани займають особливе місце. Адже це не просто потоки води, а неповторні витвори мистецтва зі своєю унікальною «родзинкою» – кольором, дизайном, масштабом, історією та архітектурою. Подорожуйте із задоволенням та зі смаком! Адже попереду ще багато цікавого!

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

Ось як зроблять у нас фонтаніще дорогоцінний,то і наш попаде у список.

2019-04-30
Артур
Відповіcти
0

Кожен своєрідний і неповторний.Дуже гарна підбірка.

2019-04-29
Долорес
Відповіcти
0

Прямо шедеври, а не фонтани.

2019-04-29
Лола
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: