Топ-10 найкрасивіших парків світу

На нашій землі є красиві місця, створені природою. А є неповторні парки, до яких приклала свою руку та фантазію людина. Творчі фантазії, реалізовані у клумбах, зелених насадженнях, штучних озерах вражають уяву своєю незвичайністю та красою. Пропонуємо прогулятися найкрасивішими парками світу і насолодитися їх своєрідністю, мальовничістю та незабутніми пейзажами.

1. Парк Гуеля. Барселона

Незвичайний за своєю структурою парк розташований у прекрасному каталонському місті Барселона. Унікальність парку, побудованого на початку ХХ століття, полягає у гармонійному поєднанні садів та житлової забудови. Вже на вході відвідувачів зустрічають незвичайні за архітектурною формою будиночки, більш схожі на скульптури, ніж на житлові приміщення. Оригінальною скульптурною спорудою і прикрасою парку вважається мозаїчна саламандра. Від центральної алеї на всі боки розходяться кам’яні стежки для прогулянок. Невеликі і оригінальні будиночки, вбудовані у скелі, більш нагадують пташині колонії. Поєднання в іспанському парку архітектури та природних насаджень створюють неповторну атмосферу краси та спокою.

2. Кейкенхоф парк. Нідерланди

«Кухонний парк» — так буденно перекладається з голландської мови назва цього романтичного і неймовірно красивого парку. Він зручно розташований між двома великими містами — Амстердамом і Гаагою, у невеликому містечку Ліссе, майже біля узбережжя моря. Найкрасивіше місце планети радує мальовничими пейзажами своїх відвідувачів лише з кінця березня по кінець травня. Важко уявити, але у парку висаджено більш ніж 7 млн квітів (4,5 млн з них складає символ Нідерландів — тюльпани). Прекрасні квіти ростуть серед великої кількості озер, каналів, річок, водоспадів та струмків, які гармонійно вписуються у ландшафт парку.

3. Парк Суан Нонг Нуч Сад. Таїланд

Найпопулярніше місце у Таїланді, яке відвідують туристи. Тут дійсно є на що подивитися. На території парку висаджена велика кількість тропічних квітів та рослин. Гордість парку Суан Нонг Нуч — це найбільші у країні плантації орхідей. Крім того, тут відтворені природні ландшафти різних куточків світу. Власник парку оригінально оформив і виставку своєї колекції рідкісних автомобілів. Унікальності та неповторності цьому красивому місцю додає і майже точне відтворення пам’ятника Стоунхедж. Туристів приваблюють і численні національні шоу, які проводять серед тропічних красот таїландського парку.

4. Сади і парк Версаля. Франція

Найстаріший і найкрасивіший парк Європи був створений за наказом короля Людовіка ХІV у 1661 році. Одночасно найкращі архітектори світу будували неповторний Версальський палац. Зараз цей ансамбль вражає красою і розкішшю. Навіть суха статистика вразить туриста та мандрівника. Тільки вдумайтеся: на території парку розташовані 1400 фонтанів та 350000 дерев.

5. Сади Бутчарт. Канада

Комплекс квіткових садів створений подружжям Робертом і Дженні Бутчарт на місці кар’єру. Все починалося із захоплення Дженні квітникарством. У 1908 році був запрошений дизайнер з Японії, який створив унікальний за красою японський сад. Поруч з ним висадили різні сорти троянд. Зараз сади і квітники, вписані у природний ландшафт західного узбережжя Канади, відвідують близько мільйона туристів на рік. У тиші парку можна прогулятися стежками серед ставків та водоспадів, пройтися дерев’яними мостами, які перекинулися через численні струмки і невеликі канали, вдихнути чарівний аромат клумб та квітників.

6. Сад Fairchild. США

Унікальний парк, що розкинувся у штаті Флорида, містить у собі музей, науково-дослідний центр, центр збереження рідкісних видів рослин та дерев. У 2012 році тут розташувався і Центр Орхідей. У парку висаджені колекції рідкісних тропічних рослин, у тому числі і пальми, квітучі дерева і різноманітні види винограду. Сьогодні парк відіграє роль і дослідницького центра зі збереження рідких видів світової флори. Дерева та рослини підібрані за регіонами зростання і необхідністю зберегти зникаючі види. Дивовижно, але працівникам та волонтерам парку вдається виводити комах. Їхня відсутність у парку робить перебування серед його мальовничих пейзажів більш приємним.

7. Парк «Ігуасу». Аргентина — Бразилія

Дві південноамериканські країни порівну розділив між собою райський куточок нашої планети. Для збереження унікальності цього місця у 1934 році було прийняте рішення заснувати тут парк. Він містить у собі близько 270 водоспадів на річці Ігуасу. Людині знадобилося зовсім небагато, що окультурити чудовий край парку. Між численними острівками були перекинуті дерев’яні місточки для кращого огляду цих красот. У парку розташований і водоспад «Горло диявола». Парк на кордоні занесений у список семи найкрасивіших і неймовірних місць планети.

8. Парк квітів «Асикага». Японія

Працелюбні та люблячі все прекрасне японці на острові Хонсю створили чудовий парк квітів. Гордістю парку вважаються висаджені тут гліцинії. Для зручності огляду і естетики цієї деревовидної рослини були зроблені багаточисельні арки. Обвиваючи їх своїми вітками, рослини створили романтичні тунелі яскравих і барвистих квітів. У парку продумана висадка рослин таким чином, що цвітіння йде цілий рік. З квітня по травень пахнуть гліцинії. У лютому-травні відвідувачів радує краса слив, тюльпанів, гіацинтів. Влітку та восени милують око 1500 видів троянд.

9. Парк «Чжанцзяцзе». Китай

Живописний парк розташований високо над рівнем моря, у горах провінції Хунань. Не віриться, що природа могла створити такі фантастичні пейзажі. Масивні колони спрямовуються до небосхилу на висоту 200 метрів, струмки огинають зелені острівці численних долин парку. Унікальним рукотворним творінням парку є гірський ліфт. Він підіймає туристів на висоту, з якої відкривається прекрасна панорама на весь парк.

10. Нижній парк Петергоф. Росія

Приголомшливі алеї фонтанів і каналів серед розкішної зелені парку і палаци в стилі бароко є воістину шедеврами арxітектyрного мистецтва. Сотні тисяч туристів приїжджають подивитися на унікальний фонтан «Самсон» або пройтися уздовж мармурової Воронихінської колонади.

Залишити відповідь
Коментувати

6 Коментарі

Це в цьому Китайському парку стекляний міст? Я б туди поїхала.

2019-05-29
Оксана
Відповіcти
0

Росію можна було і не показувать. Ми туди не хочемо!

2019-05-29
Настя
Відповіcти
0

Дуже гарно, прямо немає слів. Це ж його доглядають так,стрежуть.

2019-05-29
Ніна
Відповіcти
0

Барселона як Дісней. Краса!!!

2019-05-29
Вероніка
Відповіcти
0

Які красоти.Я б там пофоткалась.

2019-05-29
Марина
Відповіcти
0

Вау!!! Які мімішні!!!!

2019-05-29
Ольга
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: