Топ-10 найчистіших озер на Землі

Вода чарівно блакитного кольору, що має видимість кілька десятків метрів – деякі водойми планети все ще відрізняються неймовірними екологічними показниками. Їм дивом вдалося уникнути згубного впливу цивілізації, протягом тисяч і мільйонів років вода в них залишається кришталево чистою. Деякі найчистіші озера та річки планети знаходяться у неймовірно важкодоступних місцях, і, щоб побачити їх, туристам необхідно подолати складний шлях. Інші, навпаки, давно є центрами туристичного життя, що не заважає їм зберігати свої унікальні екологічні показники. Всі найчистіші водойми планети неймовірно красиві і, безумовно, заслуговують на увагу найвибагливіших мандрівників.

  1. Озеро Крейтер, США

Озеро, сформоване у кратері згаслого вулкану, прославилося унікальною водою глибокого синього кольору, яка вважається однією з найчистіших у світі. За припущеннями вчених, озеро сформувалося понад 7,5 тисяч років тому, його середня глибина становить приблизно 350 метрів, довжина – близько 9,6 км, ширина – 8 км. Це озеро є одним з найглибших не тільки в Сполучених Штатах, але і на території Північної Америки. Воно приваблює не тільки допитливих мандрівників, але й екологів та дослідників. Кілька років тому група вчених провела тут цікавий експеримент. Річ у тім, що спочатку ніяких видів риб в озері Крейтер не водилося, екологи вирішили підселити сюди деякі види форелі та лосося. Їх експеримент повністю вдався, сьогодні водойма населена рибою. Туристам навіть дозволяють тут порибалити з дотриманням єдиної умови – вони повинні використовувати штучну наживку.

  1. Озеро Масюко, Японія

Ця кришталево чиста водойма сформувалася в кальдері діючого вулкана, вода у ній має відтінок насиченого блакитного кольору завдяки особливому мінеральному складу. Головна особливість озера Масюко полягає в тому, що в нього не впадає жоден струмок, і не витікає також. Дослідники вважають, що саме така особливість озера дозволяє йому протягом сотень років зберігати свою кришталеву чистоту. Також варто відзначити, що на території заповідника знаходиться декілька цікавих мініатюрних селищ, у яких можна познайомитися з побутом місцевих жителів і придбати цікаві сувеніри.

  1. Озеро Пейто, Канада

Однією з головних особливостей озера є його незвичайна форма: якщо поглянути на нього з висоти пташиного польоту, воно нагадує величезну голову вовка. Вода має насичений бірюзовий відтінок, що також привертає увагу. Щороку озеро поповнюється водою з довколишніх льодовиків. Особливо привертають ці місця любителів риболовлі: в озері водиться райдужна форель, лосось, щука та інші види благородної риби. Також тут можна побачити багато рідкісних тварин і птахів, а в літній період у заповіднику зацвітають рідкісні види квітів.

  1. Озеро Дженні, США

У північно-західній частині штату Вайомінг знаходиться озеро Дженні, сьогодні воно є частиною національного парку Гранд-Тритон. Воно теж має льодовикове походженні, розташоване на висоті 2000 метрів над рівнем моря. У назви озера дуже цікава історія. У 1872 році на озері працювала одна з перших великих експедиційних груп, керівником якої був англієць Річард Лі. Згодом озеро назвали на честь його дружини Дженні.

  1. Озеро Пукакі, Нова Зеландія

Це озеро льодовикового походження стало відомим на весь світ завдяки насиченому блакитному кольору води, яка, до того ж, є ще й неймовірно чистою. Вода тут завжди холодна, тому скупатися у його кришталево чистій блакитній воді наважуються далеко не всі. Навіть у розпал літа її температура становить не більше +7 градусів за Цельсієм. У місцевих жителів з озером пов’язано безліч красивих легенд, свою назву воно отримало на честь одного з міфічних воїнів.

  1. Озеро Тахо, США

Озеро Тахо є другим у рейтингу найглибших озер США, його середня глибина становить 305 метрів, а площа налічує близько 495 км2. З числа найкрасивіших озер світу Тахо вважається одним з найбільш легкодоступних, по всьому периметру водойми проходять великі автодороги. Сформувалася водойма в місці геологічного розлому земної кори близько 3 мільйонів років тому.

  1. Озеро Морейн, Канада

Це озеро зовсім невелике, його площа становить всього 500 м2, а максимальна глибина досягає 14 метрів. Першовідкривачем цієї унікальної природної пам’ятки був дослідник Уолтер Вілкокс. Коли він виявив це озеро, то невідривно милувався ним півгодини. У своїх рукописах вчений зазначав, що це були найщасливіші півгодини у його житті.

  1. Озеро Байкал, Росія

Озеро Байкал має тектонічне походження, вода у ньому вважається однією з найчистіших у світі. Також воно вважається одним з найхолодніших у світі, температура води в ньому навіть у літній час не піднімається вище позначки +8 градусів за Цельсієм.

  1. Озеро п’яти кольорів, Китай

Озеро знаходиться в Китаї, у самому центрі долини Цзючжайгоу. Його унікальність полягає не тільки у неймовірно чистій воді, але і в тому, що колір його змінюється час від часу: від жовтого до темно-зеленого, хоча більша частина води має алмазно-синій колір. Його можна сміливо віднести до списку найдивніших озер планети.

  1. Озеро Кенігсзее, Німеччина

Побувавши тут, можна сміливо сказати: «Я бачив чудо світу!». Тут відпочивали російські імператори, князі, а художники епохи німецького романтизму надихалися. Смарагдова водойма з кришталево чистою водою затишно розташувалася в оточенні могутніх гір і прекрасних альпійських пейзажів.

І варто пам’ятати, що саме людська діяльність завдає найбільшої шкоди, забруднюючи озера та їхню прибережну територію. Якщо ж людина дбатиме про навколишнє середовище, то і природа відповість вдячністю. І ми зможемо ще багато років насолоджуватися красою озер і умиротворенням, що панує на їх берегах.

Залишити відповідь
Коментувати

6 Коментарі

Там,мабуть,не бувають люди,того й так чисто,бо люди-свині.

2019-04-19
Ніна
Відповіcти
0

А шо,Україні нічим похвастаться?

2019-04-19
Даша
Відповіcти
0

Блакитне озеро в Сопківці))

2019-04-19
Роман
0

Божеее,це неймовірно!!! І все це дарує нам природа!!!Треба берегти це і цінувать.

2019-04-19
Вероніка
Відповіcти
0

а де Сеневир??)))

2019-04-19
Андрій
Відповіcти
0

Неймовірна краса!!

2019-04-19
Яна
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: