Топ-10 найбільш отруйних мешканців океану

Світовий океан займає майже три чверті поверхні землі. Вчені розподіляють його на 5 великих океанів: Атлантичний, Індійський, Тихий, Північний Льодовитий і Південний Льодовитий. У 1992 році в Ріо-де-Жанейро запропонували нове свято — Всесвітній день океанів. Людство отримало ще одну можливість закликати всіх людей зберегти природу у її найкращому вигляді, подбати про флору і фауну океану. У День океанів ми вирішили познайомити вас з найбільш отруйними мешканцями океанських вод.

  1. Риба-зебра, крилатка

Зустрічається у прибережних водах Червоного моря, у тропічних водах Індійського та Тихого океанів, біля берегів Китаю, Японії та Австралії. Тіло, довжиною 30-40 сантиметрів, розфарбоване рожевими смугами. Головна прикраса крилатки довгі стрічки спинних та грудних плавців. Укол крилатки викликає сильний біль, від якого люди непритомніють або впадають у стан шоку. Вважається, що риба-зебра здатна вбити людину, однак такі випадки документально не зафіксовані ні в жодному з місць, де вона мешкає. Отруєння протікає дуже важко (декілька годин) і супроводжується судорогами, порушенням діяльності серця, іноді на місці ураження розвивається гангрена.

  1. Конус (конічний равлик)

Більшість молюсків живуть у теплих тропічних морях, однак деякі здатні мешкати у високих широтах. Конуси дуже активні, коли до них торкаються у їхньому середовищі існування. Більшість з них харчуються, переважно, морськими черв’яками. Якщо взяти равлика на руки, він миттєво пронизує тіло шипами. Укол супроводжується гострим болем, який призводить до запаморочення, онімінням місця ураження та інших частин тіла, потім може настати параліч органів дихання і серцево-судинної системи. Дія отрути конуса схожа з дією отрути кобри вона блокує передачу сигналу він нервів до м’язів. За статистикою, один з трьох випадків ураження шипом закінчується смертю. Щоправда, усі ці випадки відбувалися з вини людини: вона, зачарована красою равлика, намагалася взяти його до рук і змушувала конуса захищатися.

  1. Ціанея волохата

Ціанея найбільша у світі медуза. Розповсюджена у всіх північних морях Атлантичного і Тихого океанів, зустрічається у поверхневих шарах води поблизу берега. Максимальний зафіксований діаметр парасольки 2,28 метри при довжині щупальців 36,5 метрів. Парасоля медузи забезпечена сильною мускулатурою, її м’язи бурого або матового кольору з коричневим або червоним відтінком. Щупальця спускаються від країв парасольки й утворюють майже суцільну завісу навколо них.

  1. Скорпена, морський йорж

Ця риба мешкає у морях, що прилягають до Середземного моря, в Атлантичному океані біля африканського і європейського берегів. Живе у прибережній зоні, у зарослях водоростей, і більшу частину часу проводить, лежачи на дні в очікуванні здобичі. Якщо необережна риба або великий рак підпливає до морського йоржа на відстань 10-15 см, він робить дуже різкий ривок, широко розкриває пащу, куди здобич і всмоктується з потоком води. Раз на місяць морський йорж линяє скидає верхній шар шкіри, немов змія. Для людини небезпечні уколи морського йоржа вони завдають сильного болю, а до ран потрапляє інфекція.

  1. Кубомедуза

Розповсюджена біля берегів північної Австралії і в Індонезії. Знаменита завдяки своїй здатності завдавати опіки щупальця тварини всюди вкриті жалкими клітинами, які містять сильну отруту. Опіки кубомедузи викликають жахливий біль, а їхня сила здатна вбити 60 дорослих людей за три хвилини. В сукупності це слугує основою для широко розповсюдженої думки про те, що це найбільш отруйна медуза у світовому океані, а можливо, навіть, і найнебезпечніша тварина в усьому світі. У місцях мешкання медуз для купання у воді встановлюють сіткові огорожі, крізь які не можуть проникнути кубомедузи.

  1. Риба фугу, риба-шар, риба-собака

Розповсюджена у субтропічних та тропічних морях. У стресовій ситуації здатна збільшуватися у розмірах у 2-3 рази. Вміння це не залежить від середовища — у спеціальні мішки, розташовані у черевній порожнині, риба може набирати як воду, так і повітря. У фугу зуби, які зрослися, являють собою чотири міцні пластини, за допомогою яких вони розколюють панцири крабів, щоб добувати корм. Риба фугу містить смертельну дозу отрути тетродоксину у внутрішніх органах, переважно, у печінці та ікрі, жовчному міхурі і шкірі. Печінку та ікру риби не можна вживати взагалі, інші частини тіла після ретельної спеціальної обробки. Отрута паралізує м’язи, викликаючи зупинку дихання. Не дивлячись на ліцензовану роботу кухарів, які готують фугу, щорічно деяка кількість людей, які з’їли неправильно приготовану страву, вмирає від отруєння.

  1. Бородавчатка, риба-камінь

Найнебезпечніша з усіх відомих отруйних риб. Довжина середньої особи близько 20-40 см. Бородавчатка веде малорухомий спосіб життя, тримається, зазвичай, поблизу берегів. Через велику подібність з прибережним камінням помітити її практично неможливо, навіть на суші. Риба-камінь здатна виробляти отруту і виприскувати її у жертву через 12 товстих колючок спинного плавця. Свої шипи бородавчатка піднімає при найменшому роздратуванні. Гострі і міцні, вони легко проникають глибоко у м’язи, проколюючи навіть взуття. Зазвичай, людина непритомніє одразу через нестерпний біль і ураження життєво важливих нервових центрів. Якщо колючка потрапила у велику кровоносну судину, смерть може настати через 2-3 години.

  1. Блакитнокільчатий восьминіг

Цей маленький восьминіг живе у прибережних водах західної частини тропічної зони Тихого океану і у зонах, що прилягають до Індійського океану. Має невеликі розміри довжиною не більше ніж 20 см і масою до 100 г. У збудженому стані восьминіг вкривається яскраво-блакитними плямами. Отрута цього молюска містить у собі два компонента, кожен з яких смертельний. Вони діють одночасно на нервову та м’язову системи, викликаючи параліч дихальної мускулатури. До цього часу був відомий єдиний засіб порятунку потерпілого від отрути восьминога невідкладне і довготривале штучне дихання.

  1. Морський їжак

Всього у світі існує близько 940 видів морських їжаків. Тіло морських їжаків, зазвичай, майже сферичне, розміром від 2-3 до 30 см. Воно вкрите рядами вапняних пластинок, які утворюють щільний панцир. З ним поєднані голки різноманітної довжини (від 1 до 30 см). Є навіть вид, повністю позбавлений голок токсопнеустес. Голки слугують морським їжакам для пересування, харчування та захисту. У деяких видів вони отруйні. Ці види розповсюджені, переважно, у тропічних і субтропічних районах Індійського, Тихого та Атлантичного океанів. Тендітні голки, проникаючи у тіло, обламуються і токсини виливаються у тканини. У момент враження голками отруйного морського їжака відчувається сильний біль.

  1. Скат-хвостокол

Довжина тіла ската до 2,5 м, а вага до 16 кг. Біля хвоста розташована велика, на краях зазубрена колючка, уколи якої дуже небезпечні. Древні греки застосовували отруту з шипа ската-хвостокола як анестезію при лікуванні зубів. Щорічно у світі від ураження шипом морського кота страждає більше 3000 чоловік. Зазвичай скати не нападають на людей, вони переховуються при їх наближенні. Отруйний шип ската суто оборонна зброя, яку тварина використовує лише у випадку небезпеки.

Залишити відповідь
Коментувати

4 Коментарі

Рибу фугу бачила тільки у висушеному виді)

2019-06-08
Анна
Відповіcти
1

А крилаті,вони ж живуть в акваріумах. Чи я путаю з кимсь?

2019-06-08
Зоряна
Відповіcти
0

Риба-камінь таке міле созданіє і не скажеш, шо воно хижак)))

2019-06-08
Аврора
Відповіcти
1

Отруйні,але ж такі красіві!!!Ех!

2019-06-08
Танюшка
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: