Топ-10 метеликів неймовірної краси

Метелики – один із найрізноманітніших і красивих видів комах в світі. На Землі живе понад 250 000 різновидів метеликів. Від найменших таких, як Western pygmy blue, до найбільших таких, як Птахокрилка королеви Олександри. Вони бувають найрізноманітніших кольорів та візерунків. Наявність цих чудових метеликів також вказує на здорову екосистему навколо нас. 

  1. Морфо Менелай

Морфо Менелай є одним з найбільших метеликів у світі, з розмахом крил від 5 до 6 дюймів. Вони, переважно, зустрічаються в тропічних лісах Південної і Центральної Америки. Морфо Менелая легко розпізнати по яскраво-синім крилам із чорними краями. Внутрішня сторона крил метелика забарвлена ​​в коричневий колір з рядом плям-вічок, що допомагає цьому виду метеликів маскуватися від потенційних хижаків, таких як ящірки, жаби і птиці.

Метелики Морфо Менелай проводять більшу частину часу в кущах нижніх ярусів тропічних лісів, але з’являються у всіх частинах лісу під час шлюбного сезону. Ці красиві метелики також виділяють сильний запах із залоз, якщо їм загрожують інші тварини. Вони харчуються листям різних рослин, грибами і гниючими плодами.

  1. Геліконіда зебра

Геліконіда зебра – офіційно оголошений у 1996 році метелик штату Флориди, США. У цих метеликів низько посаджені вузькі крила з візерунком, схожим на забарвлення зебри, чорного кольору з жовтими смужками. Верхня і внутрішня частина крил геліконіди зебри мають однаковий візерунок, але колір внутрішньої частини крил набагато світліше.

Ці приголомшливі метелики поширені по всій Південній і Центральній Америці. Геліконіда зебра – єдиний вид метеликів, який харчується пилком. Коли їм загрожують, вони видають шиплячий звук, вночі тримаються в групах і знаходяться на гілках дерев. Розмах крил метелика коливається від 72 до 100 мм.

  1. Peacock Pansy

Метеликів Peacock Pansy легко пізнати по чудовим узорам у вигляді очей. Батьківщиною цих дивовижних метеликів є країни Південної Азії. Верхня частина крил Peacock Pansy жовтувато-коричневого кольору з коричневими краями. На крилах також є хвилясті смуги і красиві «павині плями-глазки», які здаються більш помітними і привабливими на нижній частині крил.

Візерунки на внутрішній стороні крил Peacock Pansy змінюються в залежності від сезону. У сезон дощів, на відміну від сухого сезону, на крилах формуються більш яскраві візерунки. Хвилясті лінії по краях внутрішнього боку крил цих метеликів здаються нудними і менш привабливими, в порівнянні з візерунком на верхній частині крил.

  1. Метелик «Вісімдесят вісім»

Незвичайні метелики «88» водяться в Південній і Центральній Америці. Вони названі на честь чорно-білих смуг на внутрішній частині крил, які мають обрис числа 88. Така ж нумерація зустрічається у 12 різних видів метеликів діатерій, але забарвлення і малюнок у них трохи розрізняються.

Метелики живуть в невеликих або великих групах, в залежності від обставин. Ці активні метелики іноді зустрічаються і в місцях проживання людей. Вони люблять відпочивати на скелях та родючому грунті. У дорослого метелика «88» розмах крил становить 35-40 мм. Цей вид, в основному, харчується гнилими плодами.

  1. Лісовий метелик «Гігантська сова»

Захоплюючі «гігантські сови» відомі величезними плямами-очами, схожими на совині очі, розташованими на внутрішній частині крил. Великі метелики мають розмах крил від 13 до 16 см. Візерунок у вигляді величезних очей, розташований на крилах, насправді, схожий на очі багатьох хижаків.Це допомагає «гігантським совам» рятуватися від потенційних хижаків, таких як ящірки або жаби, і загрожувати іншим дрібним тваринам. Верхні крила сов-метеликів жовтувато-коричневого кольору з фіолетовими краями.

Сови-метелики можуть пролітати кілька метрів за короткий час. Вони зазвичай літають через ліс або сільськогосподарські поля у вечірній час. Метелики-сови, переважно, харчуються плодами фруктів і живуть від 125 до 150 днів.

  1. SYLPHINA ANGEL

Миловидні прозорокрилі метелики живуть в Перу, Еквадорі і Болівії. Прозора внутрішня частина крил Sylphina Angel обрамлена чорною зовнішньою частиною. Красивий хвіст відображає злиття зелених, синіх і рожевих відтінків. Вони проводять більшу частину часу під листям рослин і літають тільки при інтенсивному сонячному світлі. Раніше цей вид мешкав на території гірських лісів, що знаходяться на великих висотах.

Метелики воліють літати і шукати їжу в поодинці. Але в ясні дні їх також можна спостерігати в групі від десятків до сотень метеликів під листям рослин. Вони мігрують на відстань до 320 км протягом весняного сезону для пошуку квітів, багатих нектаром.

  1. Метелик Аполлон

Метелика легко розпізнати через цікаве біле тіло і плями-вічка на крилах. На передніх крилах метеликів розташовано кілька чорних плям, а задні крила прикрашені чотирма яскраво-червоними плямами. Вони зустрічаються на деяких певних територіях Італії, Іспанії та Франції і є одним з видів метеликів, які перебувають під загрозою зникнення в Європі. Розмір і яскравість червоних плям-вічок на крилах метеликів відзрізняються, залежно від місця їх проживання.

Окрім краси, метелики Аполлон відомі оборонною стратегією. Їхні личинки маскуються за допомогою забарвлення темного кольору. Дорослі метелики вже не можуть використовувати маскування через яскраві червоні плями, але вони видають неприємний запах, погрожуючи хижакам.

  1. Прозорий метелик

Виходячи з назви, очевидно, що у цих метеликів прозорі крила. Вони живуть в Мексиці та Колумбії. Прозорі крила цього виду ускладнюють полювання хижакам, таким як птахи і рептилії. Насправді, червоно-коричнева межа на крилах сама по собі робить їх видимими, але важко помітними. Метелики також мігрують на великі відстані до Флориди.

  1. Парусник Палінур

Парусник Палінур є членом великої родини метеликів парусників. У світі налічується 550 різних видів. Палінур також вважається однією з найяскравіших і найбільших метеликів в світі. Як правило, вони зустрічаються в Південно-Східній Азії. У нього на крилах блискучі зелені смуги, а структурне забарвлення віддає синім і жовтим кольором. Внутрішня частина крил метеликів – чорно-помаранчева, з рядом синіх плям по краях.

  1. Метелик-листовидка

Метелик-листовидка – видатний приклад дивного тваринного камуфляжу. Внутрішня частина крил – темно-коричнева, а несиметричні візерунки і вени на ній нагадують мертве листя. На відміну від внутрішньої частини, верхня частина крил метелика-листовидки буває різних яскравих відтінків, включаючи синій, коричневий, білий і помаранчевий колір.

Подібність крил з мертвим листям допомагає їм легко ховатися від потенційних хижаків. Вони ніколи не літають на великі відстані або з великою швидкістю. Метелики-листовидки зазвичай відпочивають в тому місці, де знаходять їжу, і переміщаються тільки тоді, коли їм загрожує небезпека. Тактика камуфляжу допомагає цим метеликам залишатися в одному місці протягом тривалого часу.

Чи можна з упевненістю сказати, що той чи інший метелик – найкрасивіший на світі? Звичайно ж, це важко, адже краса – поняття досить суб’єктивне, та і такі дивовижні комахи, як метелики, сильно виділяються серед інших представників даного класу. Якщо в будинок залітав метелик, вважалося, що господарям сильно пощастить у сімейному житті. Крім того, крилатих красенів зараховували до небесних посланців, адже і ті, й інші вміють літати. Чи правдиві ці легенди, чи ні – невідомо, але про красу метеликів і справді не посперечаєшся.

Залишити відповідь
Коментувати

4 Коментарі

Ваші підбірки дуже цікаві. Можна багато узнать нового. Стаю фанатом.

2019-04-27
Оксана
Відповіcти
1

88 – крутяк,такий оригінальний!

2019-04-27
Міла
Відповіcти
0

Перше фото- чиста психоделіка.

2019-04-27
Ліана
Відповіcти
0

Яка нереальна краса!!!!!Супер!

2019-04-27
Танюшка
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: