Топ-10 будинків, збудованих проти законів фізики

Якщо раніше вам здавалося, що звичайний будинок – не та річ, яка може дивувати, то зараз усі ваші уявлення перевернуться з ніг на голову. Зовсім як ці будинки. Часом складно зрозуміти, де в них підлога, а де стеля, але це лише додає подібним архітектурним творінням справжнього запаморочливого шарму.

1. Перевернутий будинок, Тенесі

Будинок-музей, відомий жителям міста Орландо, як перевернутий будинок. Він був створений під враженням від землетрусу 1989 року в Сан-Франциско, коли місто досить сильно постраждало, було зруйновано багато доріг і мости. Музей щорічно приймає мільйони відвідувачів.

Коли ви увійдете всередину будівлі через вікно на горищі, то побачите, що всередині все так, як і зовні. Тобто стеля – це підлога, а підлога – це стеля. Зі стелі звисають стільці, а під ногами можна виявити люстри. Тут є маса розваг, таких як, наприклад, імітація землетрусу магнітудою в шість балів. Також тут є ресторан, кімната для медитацій, віртуальні американські гірки. І все це «догори дригом»!

2. Бібліотека Луї Нюсера

Бібліотека Луї Нюсера не схожа за своїми обрисом на жодну іншу будівлю у світі. Незвичайність архітектурної композиції полягає в плануванні даху споруди. Його верхня частина виконана у формі величезної квадратної голови, масштаби якої вражають навіть бувалих мандрівників. Складання проекту конструкції і його реалізація є заслугою двох відомих архітекторів – Іва Байяр і Франсіса Шапю.

Церемоніальне відкриття бібліотеки для масового відвідування відбулося відносно недавно – у 2002 році. З тих пір цей пам’ятник культурної спадщини Ніцци став однією з найпопулярніших і відвідуваних визначних пам’яток не лише міста, а й усієї країни.

3. «Великий слон», Нант

Механічний слон, що бродить вулицями Нанта – втілення гіганта з роману Жюля Верна «Паровий будинок». Різниця хіба що в моторі: дванадцятиметрова машина забезпечена не паровим, а поршневим двигуном потужністю 450 кінських сил. Механізм з дерева і сталі важить 50 тонн, що в шість разів більше маси живого індійського слона.

Фігура механічного велетня створена в 2007 році двома винахідниками Франсуа Делароза і П’єром Орефісом, натхненними фантастичними світами Жюля Верна і промисловою історією Нанта. Відтоді проїхатися на спині слона може будь-хто: екскурсійні прогулянки здійснюються кілька разів на день. Слон пересувається зі швидкістю 1-2 кілометри на годину. Усередині гіганта можна розглянути деталі механізму, спостерігаючи за роботою поршнів під час руху. Ну а ті, кому не дісталося місця на борту, можуть поспостерігати за рухами незвичайного атракціону з боку. Не забувайте стежити за сталевим слонячим хоботом, який періодично поливає перехожих струменями води.

4. Кривий будинок, Сопот

Дивлячись на нього вперше, можна подумати, що будівля розплавилася на сонці, скривилася під впливом чогось, а може це взагалі оптична ілюзія, яка спотворює справжнє бачення. Як би там не було, судити вже пізно, а краще вживу помилуватися цією незвичайною будовою, що стоїть на вул. Героїв Монте-Кассіно в Сопоті.

Кривий будинок цілком заслужено отримав свою назву, оскільки в його конструкції відсутні рівні місця і кути. Даний архітектурний шедевр придумали два польських архітектора: Шотінскіх і Залевський ще в 2004 році. Натхненням для проектування такої незвичайної будівлі стали малюнки Яна Марціна Шанцера і Пера Оскара Дальберга.

5. Концертна зала, Тенеріфе

Ще при в’їзді до міста в очі кидається будівля оригінальної архітектури, що нагадує і дзьоб, і вітрило, і хвилю одночасно – концертний зал на Тенеріфе. Аудиторіо-де-Тенеріфе вражає не тільки архітектурними формами, а й технічними можливостями, тому, якщо не вдається потрапити на виступ, можна сходити на екскурсію або просто погуляти навколо і зробити красиві фотографії.

6. Фонд Луї Віттона, Париж

Одним з найяскравіших представників сучасної архітектури є будівля фонду Луї Віттон (Fondation Louis Vuitton) і це безперечно найбільш нова визначна пам’ятка Парижа, що відкрилася в жовтні 2014 року.

Тут ви зможете відвідати виставки різних жанрів і напрямків. Картини Мондріана, Мунка, Малевича і Матісса? Легко! Роботи Енді Ворхола? Будь-ласка. Крім виставок, тут проходять концерти, майстер-класи, постановки, виступи ді-джеїв та інші заходи. Якщо захочеться перекусити, то в будівлі фонду розташований ресторан «Le Frank».

7. Хабітат, Канада

Житловий об’єкт складається з 354 ідентичних бетонних кубічних форм, розташованих один на одному. Такі блоки по-різному скомпоновані: комплекс має змінну поверховість, максимально – 12 поверхів. Сумарно комплекс, що поєднує риси бруталізму і модернізму, включає 146 квартир. Спочатку житлових квартир було 158, але деякі з них в результаті вирішили об’єднати для збільшення площі приміщень. Ще одна особливість – за рахунок розташування блоків у багатьох квартирах є власний міні-сад, розбитий на даху сусіда поверхом нижче.

8. Олімпійський павільйон «Риба», Барселона

Величезна скульптура золотої риби, покрита сталевою сіткою, була створена Френком Гері в 1992 році спеціально для Олімпійських Ігор в Барселоні.

Цей монумент свого часу став справжнім технологічним проривом в світі архітектури. При створенні моделі майбутнього павільйону архітектор вперше використав програму тривимірного аеронавігаційного проектування.

9. Центр здоров’я мозку, Лас-Вегас

Чотириповерхова будівля клініки, де знаходяться медичні кабінети, кімнати пацієнтів і лабораторії, раціональна: обробка зі штукатурки і скла, серія білих блоків, лінійна геометрія. На контрасті – об’ємні форми; простір, створене для проведення банкетів, вечірок, зустрічей, доходи від яких дозволять фінансувати діяльність центру.

10. Зігнутий будинок, Індіанаполіс

Створений у 2005 році американським художником Джоном МакНотон. Будинок побудований з кедрового дерева, і створюється враження, що дах і підлога знаходяться на одному фундаменті.

У дитинстві багато хто з нас мріяв жити в казкових будиночках. Навіть намагалися будувати їх зі старих непотрібних коробок, різних конструкторів, речей домашнього вжитку. Минають роки, і від цих бажань нічого не залишається. Однак деякі люди втілюють свою дитячу мрію в життя. Вони зводять будинки, які вражають своєю неординарною архітектурою.

Залишити відповідь
Коментувати

7 Коментарі

А в бібліотеку-голову сходить – це прикольно!Такі фантазери архітектори,а таке як памятник.

2019-05-08
Мім
Відповіcти
0

Тенесі це де? А дом класний!!!Як його построїли?

2019-05-08
Нонна
Відповіcти
0

Це просто неймовірно! Це вражає до глибини душі! Дякую Вам за те, що не виходячи з дому я мандрую світом

2019-05-08
Саха
Відповіcти
0

В Хабітаті живуть люди? то квартири????

2019-05-08
Атрур!!!
Відповіcти
0

Оце круто!!!!Хотілося б побувать скрізь і побачить все своїми очима.

2019-05-08
Олена
Відповіcти
0

Шикардос!

2019-05-08
Юлія
Відповіcти
0

Центр здоров’я мозку))) Це – винос мозку!!!

2019-05-08
Андрій
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: