Тепловий та сонячний удар: як вберегтися

Настало довгоочікуване літо, але з ним і спека, і небезпека для людини отримати тепловий чи сонячний удар. Чому для організму небезпечний перегрів і як його уникнути?

СИМПТОМИ ТЕПЛОВОГО І СОНЯЧНОГО УДАРУ
Сонячний і тепловий удар – це різні поняття. Сонячний удар є різновидом теплового. Тепловий удар трапляється, коли настає загальний перегрів організму. Він далеко не завжди пов’язаний з впливом на людину сонячних променів. Наприклад, тепловий удар може виникнути через тривале перебування в задушливому приміщенні, в погано провітрюваному цеху заводу, в автомобілі без кондиціонера в літню спеку, в сауні і багатьох інших місцях. Тепловому удару також сприяє щільна синтетичний одяг.

Сонячний удар виникає через перебування людини під впливом сонячних променів в літню спеку. Через це перегрівається голова, кровоносні судини розширюються, кров різко приливає до голови.

В цілому симптоми теплового і сонячного ударів схожі, але від сонячного удару потрібно довше відновлюватися. Найбільше страждає від перегріву організм дитини і літньої людини. Крім того, він небезпечний для людей, які страждають від серцево-судинних патологій, що мають зайву вагу. Тепловий і сонячний удар в поєднанні з алкогольним сп’янінням можуть принести істотну шкоду здоров’ю, тому в спеку вживати алкоголь не рекомендується.

Отже, до симптомів теплового і сонячного удару відносяться:

 • почервоніння шкіри;
 • різка слабкість;
 • сильна пітливість (піт холодний);
 • запаморочення, потемніння в очах, непритомність;
 • задишка;
 • головний біль;
 • нудота;
 • підвищення температури тіла;
 • слабкий пульс;
 • носова кровотеча;
 • блювота.

ПРОФІЛАКТИКА І ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ ТЕПЛОВИХ ТА СОНЯЧНИХ УДАРАХ
Щоб не допустити перегріву, потрібно уникати виходу на вулицю в літню спеку в проміжку з 10:00 до 16:00, обов’язково носити головний убір, не засмагати під прямими сонячними променями, носити одяг з натуральних тканин. Також не варто переїдати, пити алкоголь у спеку, потрібно пити багато простої води, зелений чай, але не солодкі газовані напої. Для профілактики теплового удару в приміщенні потрібно забезпечити нормальну циркуляцію повітря в ньому. У цьому допоможуть кондиціонери, вентилятори, регулярне провітрювання.

При перших ознаках теплового і сонячного удару потрібно викликати швидку допомогу. До приїзду лікарів слід перенести потерпілого людини в прохолодне місце, зняти тісний одяг, розстебнути комір, прикласти до його лоба змочений в холодній воді рушник, напоїти водою.

Залишити відповідь
Коментувати

6 Коментарі

Важкий період настав, як в африці живемо. Вдячні за поради.

2019-06-17
Ліна
Відповіcти
0

Спека нереальна, і холодків мало,повирубували старі дерева,або пообрізали. У дворі був холодок,а комунальники гілки зрізали, тепер нема(

2019-06-17
Лорка
Відповіcти
0

Дуже важко пересуваться не тільки вулицею, а й транспортом, кондиціонерів немає, форточок у маршрутках немає, можна задихнуться.

2019-06-17
Валя
Відповіcти
0

Ох і спека,оприскувачів би на голову,про які говорили в петиціях. Та фонтанчики з питною водою, воно блегше було. а так…

2019-06-17
Ігор
Відповіcти
0

Інколи робота не дає змоги в такий час пересидіть в холодку.

2019-06-17
Вікторовна
Відповіcти
0

Дуже корисна інфа. оч і відома,але нагадать лишнім не буде.

2019-06-17
Рита
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: