Теплоенерго хоче встановлювати загальнобудинкові лічильники за бюджетні кошти

Вчора на засідання містобудівної комісії винесли питання щодо виділення 10 млн грн на встановлення загальнобудинкових лічильників гарячої води у 360 багатоповерхівках міста.

Теплоенерго бажає встановлювати загальнобудинкові лічильники за бюджетні кошти

Відповідне питання підняв очільник управління житлово-комунального господарства області Едуард Рева, який зазначив, що звертається вже п’ятий раз.

— Наразі в Україні діє закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», який передбачає встановлення загальнобудинкових лічильників. Закон набув чинності ще в серпні 2017, — сказав Рева.

В ході обговорення питання з членами комісії Едуард Рева зазначив, що згідно з новими нормами закону, кошти за встановлення лічильників повинні сплачувати споживачі, тоді як раніше, ці витрати закладались до тарифу.

Як варіант вирішення цього питання, на думку керівництва області та теплоенерго, слід профінансувати цей захід з міського бюджету. Серед інших варіантів — примусове встановлення самими мешканцями за власний рахунок чи то кредит для «Полтаватеплоенерго», кошти за який все одно відшкодовуватимуть споживачі.

Також було зазначено, що «Полтаватеплоенерго» та «Полтававодоканал» перебувають на балансі області, а 90% споживачів їхніх полуг мешкають у Полтаві. Тож за необхідності виділення фінансування обласна влада покладає відповідальність на міську, а міська на обласну. Через це підприємства не можуть виконувати свою роботу у повному обсязі.

Депутати почали висловлювати власні думки та позиції щодо звернення.

Депутат міськради від СДП Юрій Синяк, у свою чергу, виступив категорично проти встановлення загальнобудинкових лічильників та повідомив, що лідер їхньої партії Сергій Каплін планує подати до суду проти цього закону, який у СДП вважають неконституційним.

Схожу позицію мають Олег Белоножко з фракції «Батьківщини» та представник СДП, секретар міськради Олександр Шамота. Останній заявив, що питання встановлення лічильників є результатами лобіювання інтересів облгазів та обленерго. Натомість депутат від «Свободи» Вадим Ямщиков звинуватив керівництво теплоенерго в неналежному інформуванні громади про мету встановлення таких лічильників.

— Ви коли розіслали повідомлення? До мене звернулись мешканці кількох будинків, так от повідомлення вони отримали лише вчора-позавчора. Тоді як по закону ви повинні були проінформувати населення за 2 місяці. Ви фактично позбавили людей часу та не проінформували людей належним чином, — сказав Вадим Ямщиков.

Рева відповів, що повідомлення було опубліковане на сайті теплоенерго, тож норми закону були дотримані.

Через непорозуміння між сторонами комісія відхилила запит теплоенерго та керівництва області, залишивши питання «до відома». Що ж до споживачів, то «Полтаватеплоенерго» з високою ймовірністю буде встановлювати лічильники самотужки та закладати кошти за проведені роботи до існуючого тарифу.

Залишити відповідь
Коментувати

4 Коментарі

Тобто люди платитимуть,а звідти братимуть кошти на лічильники і це називатиметься за бюджетні кошти?))))Супер!

2019-06-11
Ксюха
Відповіcти
0

Бгато будинків самі скидалися і встановлювали. Це дійсно вигідна штука.

2019-06-11
Марія
Відповіcти
0

Отак люди візьмуть в кредит,а потім їм ніхто не поверне. І шо тоді,кому доказувать.

2019-06-11
Марина
Відповіcти
0

Загальнобудинкові лічильники – це круто, а за бюджетні кошти так вааще.

2019-06-11
Артем
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: