Тепло з альтернативних джерел енергії – крок уперед українського Уряду

У кінці вересня Верховною Радою України за основу у першому читанні схвалено законопроект щодо стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел енергії. У розробці документу приймали участь парламентарі, профільні асоціації та громадські організації.

1386781272_uk_renewable_energy_tariffs_152

Як зазначили на сайті Кабінету міністрів України – основною метою законопроекту стала потреба у стимулюванні виробництва тепла з альтернативних джерел та надати інвесторам гарантії повернення вкладених інвестицій у виробництва тепла «не з газу».Важливо відзначити, що під час голосування за прийняття законопроекту за основу не було жодного голосу «проти».

Для забезпечення цієї мети проектом передбачено встановлення тарифів на тепло, що виробляється з відновлюваних джерел, на рівні 90% від діючого тарифу на тепло з газу для потреб бюджетних установ та населення;передача повноважень щодо встановлення тарифів та ліцензування діяльності з виробництва, транспортування та постачання тепла, що виробляється з альтернативних джерел, місцевим органам влади та інші законодавчі приписи.

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук висловив своє ставлення до впровадження законопроекту:

– Цей законопроект надважливий для України, адже він стане інструментом зменшення газової залежності. Його прийняття створить сприятливі умови інвесторам та бізнесу для виробництва тепла з альтернативних джерел, дозволить щорічно скорочувати імпорт газу на понад 3мільярдикубічних метрів та залишати в економіці держави щонайменше15 мільярдів гривень на рік, а з урахуванням мультиплікатору – понад 75 мільярдів гривень.

GOL_0374_0

Сергій Савчук Фото: saee.gov.ua

Також, прийняття та реалізація законопроекту сприятиме зниженню собівартості теплової енергії та тарифів для кінцевих споживачів, дасть можливість створити 25 тисяч нових робочих місць, сотні нових підприємств малого та середнього бізнесу.

Щодо запровадження проекту висловився експерт Реанімаційного Пакету Реформ Святослав Павлюк:

– Цей законопроект є одним з двох проектів щодо стимулювання виробництва енергії. У мене законопроект викликає двояке ставлення. З одного боку він є позитивним у використанні місцевих видів палива. Але з іншої точки зору, деякі альтернативні джерела можуть бути бруднішими за газ і маємо ризик того, що створиться проблема з проведенням аукціонів.

b

Святослав Павлюк. Фото: rpr.org.ua

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Видно не вооруженным глазом что Укр. власти провоцируют русских на войну.А сами то ждут момента дёру дать в евпопу.

2016-10-16
калян
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: