“Тарілка здорового харчування” для українців

1

Експерти з харчування Гарвардської школи громадського здоров’я розробили керівництво для збалансованого харчування і представили його у вигляді інфографіки. “Тарілку здорового харчування” пропонують роздрукувати й, у якості нагадування, повісити на холодильник.

Тарілка здорового харчування

Тарілка здорового харчування

“Тарілка здорового харчування”, розроблена дієтологами Гарвардської школи громадського здоров’я, повинна щодня нагадувати про можливості правильного і збалансованого харчування. На картинці зображені основні його принципи:

  1. Овочі та фрукти – основні продукти харчування, тому повинні “займати” ½ тарілки. Головне правило – забезпечити різноманітність кольору і виду їжі. Важливо, що картопля не вважається овочем у Тарілці здорового харчування через негативний вплив на рівень цукру в крові.
  2. Цільнозернові продукти – ¼ тарілки. Йдеться про цільні і неочищені зернові: ячмінь, зерна пшениці, вівсянка, гречка, неочищений рис і продукти, виготовлені з них. Наприклад, макарони з твердих сортів пшениці корисніші ніж білий хліб, білий рис і інші очищені зерна.
  3. Білкові продукти – ¼ тарілки. Риба, курка, квасоля, горіхи, творог – здорові і різноманітні джерела білка. Їх можна додати в салат, вони добре поєднуються з овочами. Однак споживання червоного м’яса та м’ясопродуктів( сосиски, ковбаса,шинка і т.ін.) краще уникати.
Тарілка здорового харчування

Тарілка здорового харчування

Корисні рослинні олії (оливкова, рапсова, кукурудзяна, соняшникова, арахісова) слід вживати в помірній кількості. Краще уникати вживання частково гідрогенізованих олій, які містять шкідливі транс-жири. Знижена жирність не завжди означає користь. Молочних продуктів це правило теж стосується.

Для здорового харчування важлива достатня кількість рідини. У першу чергу, йдеться про воду, однак можна споживати і каву, і чай. Молоко чи молочні продукти – 1-2 порції на день, сік – 1 склянка на день. Від солодких газованих напоїв краще відмовитися.

Фрукти можна вживати у якості десерту, але краще – як окремий прийом їжі.

Фахівці також нагадують, що активність – невід’ємна частина контролю ваги та здорового способу життя.

На сайті Міністерства охорони здоров’я ця інформація з’явилася у рамках створення в Україні Центру громадського здоров’я. Такі діють у багатьох країнах світу. Центри відповідають за профілактику хвороб, у тому числі – за здорове харчування населення, якість питної води, екологічну обстановку в регіоні, поширення інформації про здоровий спосіб життя і т.ін.. Доведено, що усі чи чинники неабияк впливають на тривалість життя людей. Так, у Хорватії, де більше 10 років тому у рамках межреформи було створено Національний центр громалського здоров’я, середня тривалість життя становить 79 років.

Інфографіка Рузанни Давітян

Коментувати

1 Коментар
Валентина
• 11:38 | 01 березня 2017

Творг – це кисло-молочний сир?

Відповіcти
17 листопада 2017
16 листопада 2017