Тарас Шевченко – хіпстер. Художник Юрій Шаповал про нетипового Кобзаря

Полтавець Юрій Шаповал написав близько двадцяти картин, на яких зображено Тараса Шевченка. І все це не зашкарублий образ поета в кожусі, а свіжий погляд на Кобзаря. На полотнах художника митець постає як хіпстер, активіст майдану, тату-майстер, що набиває на спині Путіна знамените «Ла-ла-ла-ла-ла-ла-ла». Він навіть із російським поетом Олександром Пушкіним готовий вийти на ринг.

Про нові образи Шевченка у мистецтві ми поговорили з Юрієм Шаповалом у студії видання «Трибуна».

Шевченко хіпстер

Все розпочалося із картини, там де Шевченко зображений із шиною, як активіст Майдану. Я був під враженням від Революції і планував зробити натюрморт із бруківкою, коктейлем молотова. Але вийшов саме такий Шевченко, – розповідає Юрій Шаповал.

На думку пана Юрія цей типаж Шевченка потрібно розвивати й далі.

Художник також зобразив афішу бою без правил, на якій зображено суперників – Тараса Шевченка та Олександра Пушкіна.

Шевченко хіпстер 7

На іншій картині – Шевченко набиває татуювання президенту Росії Володимиру Путіну.

Люди активно реагували на цю роботу в соціальних мережах на цю картину. А люди з Росії мені погрожували, казали, щоби я свого президента зображав, а їхнього не чіпав.

Шевченко хіпстер 6

Прогнози щодо революційних потрясінь в Росії відображені на картині, де Шевченко тримає шину і автостопить на Москву.

На одній із картин Тарас Григорович виглядає як модний хіпстер із собачкою, зображений не в традиційному кожусі, а в сучасній стильній шубі.

Шевченко хіпстер 4

Також поета зображено в образі індіанського вождя. За словами автора, паралель проста – Тарас Шевченко є вождем українського народу, тому така паралель виправдовує себе.

– Він тут – вождь жовто-синіх, – жартує художник Юрій Шаповал.

Шевченко хіпстер 8

Оскільки сам художник в дитинстві захоплювався мультфільмом «Черепашки-ніндзя», то й вирішив намалювати Кобзаря в ролі учителя сплінтера, який дає настанови своїм підопічним.

Шевченко хіпстер 5

Тарас Шевченко в ролі вчителя Сплінтера

Про автора: Юрій Шаповал – художник, живописець. Народився в 1984 році. Закінчив Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка. Учасник всеукраїнських виставок та пленерів. Живе і працює у Полтаві. Головний напрям творчості – пленерний живопис.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: