Там, де не ростуть абрикоси, починається Росія

0

Про втечу на Полтавщину, окупований Первомайськ та абрикоси розповідала у Полтаві Любов Якимчук.

IT_QfpKr-ZI

В рамках проекту «Культурний простір – місце діалогу та взаєморозуміння», який реалізовують Інститут з міжнародного співробітництва DVV International та Полтавська обласна організація Національної спілки письменників України, 5 листопада у «Львівській майстерні шоколаду» пройшла презентація книги «Абрикоси Донбасу» української письменниці Любові Якимчук.

Авторка – родом з Первомайська Луганської області. У віршах розповідає про події АТО, побачені на власні очі.

Мої батьки зараз живуть на Полтавщині, вони виїхали із окупованого Первомайська. Коли ця війна починалася, я їздила до Луганська, тож бачила, як там все починається. В той період якраз штурмували Луганську обласну раду, – розповідає Люба Якимчук. – Наш будинок знаходиться за 300 метрів від лінії розмежування, а бабусин вже зруйнований. Моя сестра жила в 100 метрах від захопленого управління СБУ та ходила з бойовиками в один і той же супермаркет. Ця війна могла забрати насправді дуже багато моїх близьких.E9l1q2HPr9I

В одному із віршів авторка написала: «Там, де не ростуть абрикоси, починається Росія». Дитинство, проведене у рідному містечку на сході, особливо запам’яталося поетці великими урожаями абрикос, тому саме вони асоціюються у неї із Донбасом. Так і виникла назва збірки, котра увійшла, за версією «Forbs», у десятку кращих книг про війну.

Якщо про війну не будуть писати наші українські письменники, за нас це зроблять російські, – каже Якимчук.

Олена Костиря

21 липня 2018
20 липня 2018