Таблетки замість уколів: у МОЗ запропонували змінити формат лікування

Міністерство охорони здоров’я оприлюднило для громадського обговорення проект наказу, згідно з яким в Україні будуть надавати перевагу неін’єкційним (пероральним) формам лікарських засобів. Відповідна публікація з’явилася 21 травня на сайті відомства.

У Міністерстві дану ініціативу підкріплюють рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я. У відповідності до них, пріоритетним направленням у лікування пацієнтів стане пероральна медикаментозна терапія та лікування. Але тільки у тих випадках, де укол діє з таким же результатом, що і таблетки. На сайті відомства також зазначається, що в усьому світі більша половина лікарських засобів виписують, випускають та продають неналежним чином. Про це свідчать дані ВООЗ. Застосування ін’єкцій замість того, щоб виписати таблетки з рівнозначним результатом дії — один із прикладів неправильного використання методів лікування.

– Міф, ніби уколи більш дієві, аніж пігулки, поширений не лише в Україні. Насправді у більшості випадків немає значення, у якій формі діюча речовина потрапить в організм. Лише в деяких рекомендовано саме ін’єкційну форму (невідкладні стани, знепритомнення пацієнта, введення інсуліну, тощо), — йдеться у повідомленні.

Найважливішим застосування цього підходу буде для дітей, оскільки введення препаратів шприцем з голкою має больовий та психологічний аспект. Часто діти після курсу ін’єкційного лікування починають панічно боятися лікарів та лікарень. «Діти та дорослі не мусять терпіти біль, якщо можна обійтись без цього» — пояснюють у відомстві.

Для співробітників медичних закладів таке нововведення допоможе знизити ризики захворювань на різні віруси, такі як гепатит та СНІД. Також практика переходу на таблетки допоможе позбутися від небезпечного сміття та зайвих витрат для проведення ін’єкцій. Позитивним боком даної ініціативи можна назвати і економію для бюджету країни, оскільки для процедури введення препарату через шприц потрібно додатково закуповувати перчатки, вату, пластирі та засіб дезінфекції. Таблетки у цьому плані — більш економний варіант і не менш дієвий у більшості випадків.

Залишити відповідь
Коментувати

4 Коментарі

Ну да,знищити шприци це додаткова проблема.

2019-05-22
Віта
Відповіcти
0

Можна подумать,що діти із задоволенням ковтають таблетки. Це ж теж не правильно.

2019-05-22
Оля
Відповіcти
0

Не люблю пічкаться таблетками, краще уколи,чого так?

2019-05-22
Лєра
Відповіcти
0

А шлунки ми не уграємо таблетками,аби ж вони були ще й якісними(

2019-05-22
Віка
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: