Світовий банк: за останні 5 років кількість бідного населення України збільшилось на 10%

0

Директор Світового банку з питань України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен під час прес-ланчу у Харкові сказала, що для подолання економічної кризи Україні необхідно завершити розпочаті реформи. Про це повідомляє «Укрінформ».

Світовий банк: за останні 5 років кількість бідного населення України збільшилось на 10%

Світовий банк: за останні 5 років кількість бідного населення України збільшилось на 10%

— Економічна криза, що почалася в Україні у 2014 році, призвела до того, що рівень бідності зараз є вищим, ніж п’ять років тому. Якщо у 2014 році за межею бідності жило 15% населення України, то сьогодні — 25%. Однак є реальний шлях виходу з кризи. Це — завершення розпочатих і реалізація нових реформ. Чи буде це галузь охорони здоров’я, створення Вищого антикорупційного суду, незалежних наглядових рад у держбанках (а це половина всього банківського сектору країни), щоб кредити не розходилися по «своїм» людям. Україна зробила крок у реформуванні різних сфер, і їй не можна зупинятися, — відзначає Кахконен.

Директор Світового банку також вважає економічний потенціал України більшим, аніж таких країн, як Польща, Румунія, Грузія та Індонезія.

— В Україні найбільший у Європі запас родючої землі. Вигідним є і її географічне положення на перехресті Європи та Азії. Однак державна політика у плані розвитку економіки відстала на 20 років. Якщо будуть зміни, зокрема, створять прозорий ринок землі, буде і стимул для підвищення стандартів життя, — коментує Кахконен.

За її словами, Світовий банк інвестував з 2014 року в економічну систему України більше коштів, ніж в будь-яку іншу країну.

Сату Кахконен також повідомляє, що наразі проходить реалізація проектів загальною вартістю більше 300 млн доларів у Харківській області. Так, зараз проводиться будівництво дороги Харків-Полтава, ремонтується теплова підстанція, система водопостачання та переробки відходів.

Директор Світового банку також попереджає про наявність можливих ризиків. Це і проблеми з інвесторами, і державний борг країни, і розвиток інфляційних процесів. І все-таки, Кахконен вважає Україну дуже перспективною країною в плані економічного розвитку, але за умови повної реалізації ряду запланованих реформ.

Олександра Козлова

15 января 2019
14 января 2019