Світовий банк розпочав проект з працевлаштування безробітних в Україні

0

В Україні стартував проект Світового банку з працевлаштування малозабезпечених безробітних, повідомляє Полтавська облдержадміністрація.

Світовий банк розпочав проект з працевлаштування безробітних в Україні

Світовий банк розпочав проект з працевлаштування безробітних в Україні

Міністерство соціальної політики України за підтримки Світового банку розпочало пілотний проект з працевлаштування безробітних отримувачів державної соціальної допомоги та внутрішньо переміщених осіб.

Проект під назвою “Рука допомоги” буде реалізовуватися у трьох областях України – Харківській, Полтавській та Львівській.

Метою проекту є виведення малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб із стану бідності шляхом допомоги у працевлаштуванні або у започаткуванні власної справи. Передбачається активне використання механізмів пільгового працевлаштування малозабезпечених, передбачених законом “Про зайнятість населення”, надання їм тимчасового працевлаштування через оплачувані громадські роботи, а також надання безвідсоткової поворотної фінансової допомоги (безвідсотковий кредит) для започаткування власного бізнесу.

-Проект дасть довготривалим безробітним можливість взяти на себе відповідальність за власну долю і долі своїх сімей. Місцеві органи влади і центри зайнятості нададуть їм всебічну адміністративну та юридичну допомогу. Для нас дуже важливо, щоб працездатні довготривалі безробітні повертались на ринок праці і починали заробляти, а не чекали грошей від держави. Цей пілотний проект дасть дієві стимулюючі інструменти для повернення таких безробітних до активного життя, – сказав директор Департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України Віталій Музиченко.

Світовий банк розпочав проект з працевлаштування безробітних в Україні

Світовий банк розпочав проект з працевлаштування безробітних в Україні

Він підкреслив, що безвідсоткова поворотна фінансова допомога для учасників пілотного проекту буде надаватись шляхом оплати рахунків на придбання обладнання та матеріалів. Середній розмір допомоги для започаткування бізнесу на час проведення експерименту становитиме понад 60 тис. грн., що має забезпечити новим підприємцям досить широкий вибір сфер малого бізнесу для старту. Державний бюджет на 2017 рік передбачає виділення на реалізацію пілотного проекту 20 млн грн.

-Багато країн змушені були вирішувати проблему повернення на ринок праці безробітних, які отримують допомогу від держави. Серед цих людей поширена думка, що вигідніше не працювати і отримувати грошову допомогу від держави, ніж працювати заради незначного збільшення доходу. Механізми призначення та виплати державної допомоги фактично підштовхують людей або до свідомого безробіття, або до тіньової зайнятості. Внаслідок цього поступово формуються цілі династії професійних отримувачів допомоги, у суспільстві поширюються патерналістські настрої, а зростаючі соціальні витрати держави не дають бажаного ефекту. Найбільш  перспективним та ефективним напрямком сьогодні є розвиток малого бізнесу, який у світі створює 50% робочих місць та забезпечує близько 60% ВВП. Створення робочого місця в малому бізнесі у сім разів дешевше, ніж у промисловості, досягається ефект не лише соціальної, а й економічної реінтеграції довготривалих безробітних. До того ж, держава не виплачує людині допомогу по бідності, а отримує від неї податки, – сказала Координатор проекту “Модернізація системи соціальної підтримки населення України” з боку Світового банку Катерина Петрина.

Очікується, що запровадження нових механізмів дозволить суттєво знизити рівень безробіття в країні, зменшити соціальну напругу в тих регіонах, де відбувається скорочення працівників через падіння  виробництва, створити нові робочі місця та збільшити надходження до бюджетів усіх рівнів.

Довідково: Пілотний проект щодо виведення малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб із стану бідності «Рука допомоги» є складовою частиною проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», який реалізується за підтримки Світового банку. 

Коментувати

21 березня 2018