Супрун назвала п’ять пріоритетів медреформи на 2019 рік

2

Наступний рік стане ще одним викликом для трансформації системи охорони здоров’я України, у якій для МОЗ є п’ять пріориетів.

Супрун назвала п'ять пріоритетів медреформи на 2019 рік

Супрун назвала п’ять пріоритетів медреформи на 2019 рік

Про це у Facebook написала в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

– Для Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана розвиток системи охорони здоров’я є пріоритетом не на словах, а в конкретних діях. Всі зміни отримують максимальну підтримку команди уряду. 5 пріоритетів на наступний рік, – написала вона.

  1. Продовження трансформації первинної медичної допомоги. Головним завданням на цей рік було дати можливість українцям обрати свого сімейного лікаря, а лікарям – механізм справедливої оплати праці. І вже 23 мільйони громадян обрали своїх лікарів. Ціль на наступний рік – зробити так, щоби ви хотіли до свого лікаря йти.
  2. Програма «Доступні ліки» продовжуватиме діяти. На сьогодні вже виписано майже 30 млн рецептів, за якими люди безкоштовно або з невеликою доплатою отримали ліки проти найпоширеніших хронічних хвороб. Для них можливість регулярно вживати ці ліки – якісніше та довше життя. Дізнайтеся більше про програму тут.
  3. Продовжуємо розширювати мережу сучасних кардіоцентрів. На наступний рік плануємо придбати ще 13 ангіографів для різних регіонів, де громадяни безоплатно зможуть отримати надскладні втручання, зокрема – встановлення стенту. У випадках інфаркту стенти безоплатні для пацієнтів.
  4. Пілотний проект змін екстреної медицини у кількох областях. Це нові автомобілі, нове обладнання, підвищення кваліфікації та зарплат лікарів. Далі проект пошириться по всій країні. Також ті регіони, які не мають оперативно-диспетчерських служб або вони вже дуже застарілі, вже з наступного року отримають фінансування, щоб виправити це.
  5. З 1 липня 2019 року розпочне діяти програма «Безкоштовна діагностика». Вона гарантує, за направленням сімейного лікаря, оплату пакету аналізів, обстежень та лікувальних процедур від найбільш поширених в Україні хвороб. Це понад 50 діагностичних та лікувальних процедур, за які пацієнтам не треба буде платити в медзакладах. Безоплатно – означає включно з усіма необхідними супутніми матеріалами.

Як раніше повідомлялось, Уляна Супрун розповіла, які аналізи в медзакладах роблять безкоштовно. 

А також з Полтавщини розпочнеться реформування стаціонарів.

15 января 2019
14 января 2019