Супрун назвала лікарні, які перші проводитимуть операції з трансплантацій

В Україні запровадили єдину державну інформаційну систему трансплантації. Ця база містить усю інформацію про розташування донора та пацієнта, що потребує трансплантації, стан його здоров’я та результати досліджень.

Україна також вже купила готовий реєстр донорів кісткового мозку, зазначає в. о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун в інтерв’ю «Радіо Свободі».

Наразі експерти тестують систему і до кінця року вона почне доповнюватися інформацією про донорів та реципієнтів.

Трансплантацію почнуть проводити в чотирьох лікарнях: кістковий мозок — в спеціалізованій лікарні Охматдит та Національному інституті раку в Києві; органи — в Інституті хірургії та трансплантології ім. Шалімова та Запорізькій обласній лікарні.

В Україні налагодили навчання транспланткоординаторів.

– Це люди, які, з одного боку, мають спілкуватися з родинами та пояснювати, чому родичі повинні підписувати документи про донорство. З іншого — координувати весь процес трансплантації. Вони навчаються протягом одного місяця. Зараз післядипломну освіту можна здобути в Запорізькому медичному університеті, — розповіла Уляна Супрун.

Також розроблять план між МОЗ та ДСНС та поліцією, як транспортуватимуть органи — гелікоптерами або машинами, залежно від відстані.

Місцеві лікарні повинні мати обладнання, за допомогою якого можна констатувати смерть мозку. Один сет такої апаратури коштує 1,5 мільярда гривень. Супрун сподівається, що якусь частину зможе закупити місцева влада, якусь допомогу можна отримати завдяки пілотним програмам. При цьому потрібно не лише купити обладнання, а й навчити персонал користуватися такою технікою, для чого, ймовірно, в Україну запросять експертів.

Оплата за трансплантацію буде йти через НСЗУ. Але необхідний окремий центральний орган виконавчої влади, який координуватиме всю роботу. Наразі невідомо, хто цим буде займатися.

– Тобто побудувати систему так, щоб якнайменше заважати лікарям, дати їм можливість просто оперувати та рятувати пацієнтів. Тобто логістичну та бюрократичну роботу мають виконувати не ті самі лікарі, що оперують, а окремі люди — транспланткоординатори та новий центр, який відповідатиме за трансплантацію по всій країні, — повідомила Супрун.
Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

если транспортировать органы будут наши полицейские, то могут и не довезти)) – сами без приключений ездить не могут

2019-05-26
Инна
Відповіcти
0

крута і дуже потрібна штука трансплантація! але ми не ми, якщо без “окремого центрального органу виконавчої влади, який координуватиме всю роботу”… жесть, як в нас полюбляють створювати механізми для бюрократії і корупції

2019-05-26
Світлана
Відповіcти
0

В смислі , це від трупів пепесадки?

2019-05-26
Оксана
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: