Суп з шишок та кукурудзи: у Полтаві відбулась акція пам’яті жертв Голодомору

0

Сьогодні в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору. На театральній площі Полтави студенти УАЛ пригощали людей незвичною стравою. За словами організаторів, саме таким «супом» харчувались українці у 1932-1933 роках.

_DSC0019

Попри те, що акція зібрала сотні людей, скуштувати «найгірший у світі суп» наважились лише поодинокі відчайдухи.

— Ця страва навіть більше схожа на чай, аніж на суп. Серед інгредієнтів присутня хвоя, листя, кора та трохи кукурудзи. Нажаль, це було найкраще, що люди могли собі дозволити під час голодомору. Це прикра історія, яку ми повинні пам’ятати, аби такого ніколи не повторювалось, — розповідає студент УАЛ Максим.

— Минулого року наші студенти презентували цей проект у Брюсселі (Бельгія), а вже цього року вирішили продовжити його у Полтаві. Ми хотіли звернути увагу громадськості, аби Голодомор в Україні визнали геноцидом більше 15 країн, як це є зараз. Ми хочемо про це говорити, аби люди чули про це та пам’ятали. Це величезна трагедія в історії нашої держави, — говорить студентка УАЛ Марта.

— У 2017-му перед Європарламентом наші студенти роздавали таку саму їжу. Тоді ми також пригощали людей «печивом» з перемеленої кори. Насправді це викликало дуже багато різних думок та реакцій — кому сподобалось, а кому ні. Але ми все ж таки спробували привернути увагу, аби інші країни також визнали факт Голодомору. Насправді, навіть в Україні лише 60% населення впевнене що він був, тоді як інші вагаються, — згадує Аліна.

Як і європейці, далеко не всі пересічні полтавці оцінили смак даної страви.

— На смак, звісно, огидно, але це історія. Моя родина сильно постраждала у ті часи — бабуся ще пам’ятає, як малою голодувала, а батьків забрали червоноармійці, — говорить Ігор Костюн.

— Особисто я страву не куштував, а от мої діти саме в цей момент куштують цей «напій». Ми прийшли сюди заради наших дітей, щоб вони зрозуміли що відбувалося і пам’ятали про це. Такі акції безумовно необхідні. Це наша пам’ять, — ділиться враженнями один з відвідувачів Едуард.

— Наші бабусі та дідусі пережили таке жахіття, що я навіть не можу уявити себе на їхньому місці. Мені б дуже не хотілось би повторення такої історії. Ми повинні про це пам’ятати, — розповіла полтавка Людмила Сотова.

Загалом до акції долучилось понад тисяча полтавців, які трохи згодом приєднались до траурної ходи.

Більше фото з акції можна переглянути за посиланням.

15 февраля 2019
14 февраля 2019
13 февраля 2019