Сумський журналіст презентував полтавським студентам книгу про Іловайськ

0

25 листопада до ПНПУ ім. В. Г. Короленка зі своєю книгою «Іловайськ» завітав  український письменник, журналіст, громадський діяч та головний редактор газети «Панорама» Євген Положій.

Роман одержав премію Форуму видавців як краща книга про війну та увійшов до рейтингу 10 найкращих українських книг про АТО.

IMG_6288

У ньому вміщено реальні історії про реальних людей, які безпосередньо брали участь в «Іловайському котлі», проте більшість імен героїв вигадані.

Для того, щоб зібрати матеріал, письменник протягом 9 місяців об’їздив майже всю країну, в тому числі побував і у зоні АТО.

Під час зустрічі журналіст зізнався, що не планував писати про війну взагалі.

Не думав писати про війну. Сам я не воював і не можу себе назвати військовим кореспондентом. Проте в минулому році, коли я зустрівся з волонтерами, які знаходять тіла померлих бійців та побачив фото, на яких було зображено до найдрібніших деталей загиблих воїнів, і дізнався про те, що насправді було знайдено 150 тіл, а нам говорили, що 107, я вирішив, що досить обманювати суспільство і треба написати правду, – говорить Євген.

Також написанню саме книги,  а не журналістського розслідування передувала неоднозначність поглядів на одну й ту саму подію, нестача свідків і тому неможливе повне відтворення подій.

IMG_6286

Письменник розповів, що найтяжче під час написання були перші хвилини зустрічі з бійцями, що повернулися із зони АТО та їхніми сім’ями.

Складно бачити, як він змінився. Дивишся на безногого, замученого чоловіка, що часто випиває, і на того, усміхненого, життєрадісного, гарного, що бачиш на фото, і розумієш, що треба тримати себе в руках та не показувати, що здивований чи розчарований. Тому перші хвилини завжди найтяжчі. Але коли  розумієш для чого ти це робиш і що це твоя робота – заспокоюєшся, – ділиться автор.

У виданні, окрім власне авторського матеріалу, також можна побачити історію, написану безпосередньо самим бійцем та лист хлопчика, у якого помер батько у зоні АТО, до Святого Миколая.

Журналіст зауважив, що набрав дуже багато матеріалу і тому найближчим часом хоче видати ще одну книгу на основі зібраних історій.

Після презентації кожен бажаючий міг задати питання автору, придбати книгу та отримати автограф.

Наталя Гостило

17 липня 2018
16 липня 2018