Судове засідання у справі Кернеса (онлайн-репортаж)

0

2 листопада проходить чергове судове засідання, де розглядають справу міського голови Харкова Генадія Кернеса.

_MG_5861

10:55 – Хтось із журналістів  залишив сумку біля Генадія Кернеса,  це ледь не стало приводом для виклику спеціальної служби, але конфлікт вирішився, коли знайшовся хазяїн речей.

11: 05 – Розпочалося судове засідання.

11:10 – Клопотання з боку захисту про відеофіксацію судового процесу. Одного з операторів поропсили переміститися, щоб не заважати ходу проведення засідання.
Сторона обвинувачення спростувала це, так як клопотання не підкріплено ніякими правовими нормами.

11:15 – Чергове клопотання з боку захисту. Сторона обвинувачення просить  відкинути все, що  не стосується розгляду матеріалів справи. Прокурор заперечує  щодо чергового клопотання з боку захисту. Захист стверджую ,щ о це не клопотання. Суддя взнає клопотання і наполягає  на продовженні судового процесу.

Ось бачите, я ще раз прошу, щоб все було об’єктивно. Не чіпляйтесь до слів, пане прокурор,  не будьте таким збудженим в понеділок зранку, – заявляє  Кернес.

_MG_5845

11:20 – Захист наполягає витребувати копії відеозаписів, які встановлені в слідчому управлінні ГПУ у Києві з 26 по 27 лютого у зв’язку з тим, що  там перебував свідок Хижняк. Прокурор заперечує, мотивуючи тим, що це не стосується справи.

Що ми будемо з’ясовувати? Це передчасне клопотання, навіщо переглядати як він (Хижняк – реп.) заходить чи виходить? Ми проти, – заявляє Прокурор.

11:40 – Захист Кернеса стверджує, що протоколи допиту Хижняка суперечать один  одному. Захист підозрює сторону обвинувачення у фальсифікації, просить  відеопідтвердження та вимагають  у судді задовольнити клопотання.

– Наша ціль полягає  у тому, щоб дізнатися правду про те чи був Хижняк там 26  лютого. У журнал відвідування ГПУ його не відмітили, тобто його не допитували. Окрім того,  в березні 2015 був адвокатський запит, який було  відхилено в тому ж запиті про  відео. Підпис про  допит є, а підтвердження цьому немає, – заявляє адвокат Кернеса Гунченко. 

IMG_5827

11:50 – Кернес наполягає на підтримці клопотання, він стверджує:

Протягом року не було жодних матеріалів, які б доводили мою невинуватість. У кінці року з’явився протокол Хижняка, якого можливо і взагалі не було. Навіть коли я був на допиті, то мене вписували до  журналу, а його – ні. Це значить, що його не було,  а відтак прошу надати відео, або вважати це фальсифікацією.

– Насправді Хижняк нас не цікавить. Коли прийде час, то ми поспілкуємося з  ним на судовому засіданні. Справа тут у достовірності роботи сторони звинувачення. Якщо клопотання не приняти зараз, то пізніше воно буде неактуальним, а питання так і залишаться, – додає адвокат Гунченко

12:00 – Сторона захисту Кернеса:

– Сторона потерпілих та обвинувачення постійно говорять про якесь затягування судового процесу. Якщо  мова йде про долю людини, то ми будемо дивитись відео хоч дві доби.

12:05 – Адвокат свідка Зелькіна говорить, що  особисто була присутня на допиті Хижняка.

12:10 – Суд відхилив клопотання про  відеоматеріали, мотивуючи це тим, що  Хижняка заслухають на судовому засіданні. У захиста Кернеса є ще одне клопотання.

12:20 – Гунченко прохає з метою захисту прав свободи визначити обсяг доказів у судовому процесі та заслухати думки обох сторін по даному питанню.

Прокурор зазначив, що  сам суддя виніс рішення приймати абсолютно всі докази та свідків, які залучені до справи. Їх обсяг не може бути визначений.

12:25 – Суддя відхиляє клопотання.

– Судом було ухвалено рішення про звичайний порядок судового процесу та обсяг доказів визначає прокуратура, – коментує суддя.

12:30 – Гунченко вимагає упорядкувати перелік доказів та надати перелік доказів, що підтверджують обвинувачення:

Чому прокуратура вибірково визначає ті чи інші докази? Чому якщо прокурор говорить, що  задіяні всі доказ, нам не можуть  надати відео?

Я, як звинувачуваний хочу знати які матеріали використовують проти мене, – додає Кернес.

IMG_5806

12:40Усі матеріали були надані. Реєстр матеріалів розслідування є єдиним документом, який поповнюється постійно, якщо зараз прийняти, що  цей реєстр буде взятий, як об’єм, то  потім інші матеріали, які надатуть  потім, не війдуть до  нього,  а значить  не будуть використані у судді, – заявив прокурор.

12: 45 – Прокурор Ганілов стверджує, що у захисту є всі докази та матеріали справи.

Нам шкода, що прокурор не розуміє різниці між доказами та матеріалами справи – це різні речі. Тому, нам потрібні саме докази, а не вся ця макулатура. Ми хочемо знати, що  нам дослужувати. Так, ми ознайомились  із матеріалами справи, а що ви вважаєте доказами нам невідомо, – заявляє захист кернера.

12:50Усі матеріали кримінального провадження і є доказами і тій чи іншій ситуації, – говорить  прокурор.

Захист Кернеса вимагає прийняти клопотання про надання переліку доказів справи.

Суддя зачитує статтю 349 КПК України, після чого відхиляє клопотання.

12:55 – Захист Кернеса подає чергове клопотання щодо  кількості прокурорів присутніх на засіданні,  сторона захисту вимагає присутності усіх  19-ти прокурорів, а не лише 3-х.

13:15 – Захист Кернеса продовжує вимагати присутності усіх прокурорів. Прокурор заявляє, що кількість прокурорів визначається головним прокурором. Прокурор наполягає відлити це клопотання раз і назавжди і продовжити процес.

Суддя відхилив клопотання.

13:30 – Захист Кернеса подає чергове клопотання стосовно доказів наданих компанією “Київстар”, наполягають на тому, що не варто спиратися на них. Суд ухвалив клопотання, долучив його до справи і надав сторонам для ознайомлення.

Оголошено перерву.

_MG_5853

14:05 – Суддя зявився у залі засідання. Прокурор Ганілов зпоропонував допитати Кутяніна.

14:10 –  Потерпілий розповів про події, які відбулися 25 січня 2014 року.

14:25 – Кутянін дав відповіді на запитання прокурора та розповів, що знає Антона Геращенко та Андрія Васильєва як громадських діячів уже п’ять років.

14:55 – Захист Кернеса вважає, що під час допиту Ганілов задає питання, що наводять на певні відповіді. Ганілов прохає не вказувати йому, які питання потрібно ставити.

15: 10 – Кутянін повідомив, що в наслідок побиття на його одязі не лишилось плям від крові, а лише відірвався ґудзик та зламалась блискавка.

15:15 – Між сторонами захисту та обвинувачення знову виник конфлікт з приводу питань Ганілова.

15:50 – Прокурор продовжує задавати питання стосовно того як Ряполова та Кутяніна відвезли з готелю «Національ» до міськуправління міліції. Ганілов детально розпиту про  склад співробітників міліції, які  їх супроводжували.

Захист Кернеса говорить,що ці подробиці  не стосуються обвинувального акту.  На думку адвокатів, прокурор ціленапрвлено затягує допит для того щоб у захисту не було можливості задавати питання потерпілому.

Суддя Антонов завірив присутніх, про те, що все заплановане вони встигнуть виконати.

16:15 – Адвокати Кутяніна просять оголосити перерву після двохгодинного допиту.

16:20 – Суддя Антонов оголосив перерву. Наступне засідання відбудеться 16 листопада об  11:00.

На наступному засіданні захист Кернеса, обвинувачені та захист потерпілих ставитимуть  питання Олександру Кутянину. Сьогодні його встигли допитати лише держзвинувачувачі.

Антон Мигаль.

17 липня 2018