Суддя Струков проти Національного агенства з протидії корупції: у судовому засіданні оголошено перерву

0

Якщо Вища Рада Правосуддя визнає суддю Струкова винним у допущенні поведінки, що підриває авторитет правосуддя, зокрема в питаннях дотримання норм суддівської етики, виявляє неповагу до інших суддів, то йому може загрожувати навіть звільнення. Саме тому голова Октябрського суду Полтави домагається відміни припису НАЗК.

Окружний суд

Окружний суд

Судове засідання у справі “суддя Струков проти НАЗК” у Полтавському окружному суді сьогодні розпочалося, але не завершилося. Спочатку відповідач – Національна агенція запобігання корупції – зажадала відводу судді Канигіної через те, що вона начебто може бути упередженою під час розгляду цієї справи.

– Справа в тому, що саме суддя Канигіна розглядала мій позов проти судді Струкова щодо незаконного оформлення мене у додаткову відпустку, приписування мені прогулів і, відповідно, зменшення заробітної плати свого часу, – пояснює відома полтавська суддя Лариса Гольник. – Тоді я справу програла тут, однак, виграла в Харківському апеляційному суді. Оскільки ж свій припис до голови Ради суддів України щодо притягнення Олександра Струкова до дисциплінарної відповідальності за багаторазове порушення правил суддівської етики НАЗК формувало, у тому числі, спираючись і на мої викривальні заяви та дані, то представники агенції вважають, що суддя Канигіна може бути упередженою.

Однак суддівська колегія відвід Канигіної не підтримала. Проте погодилася на долучення до справи третьої особи – судді Лариси Гольник. Оскільки саме вона є викривачем для НАЗК і оприлюднення деякої з наданої нею інформації може вимагати її згоди, а також може впливати на її інтереси. Адвокат позивача проти долучення пані Гольник заперечував.

На цьому розгляд справи поки що призупинили – суд вирішив продовжити засідання 12 грудня 2017 року. При цьому припис НАЗК у Раді суддів мають розглядати 13 грудня. Якщо за скаргою голови Ради суддів, Олександра Струкова таки вирішать притягнути до дисциплінарної відповідальності, то йому може загрожувати одне з трьох:

– переведення до суду нижчої інстанції (однак суддя вже й так працює в районному суді);

– навчання протягом півроку для покращення кваліфікації;

– звільнення з посади.

Про це журналістам розказав громадський активіст Ігор Гавриленко.

20 травня 2018
19 травня 2018