Суд визнав створення НКРЕКП неконституційним

Днями Конституційний суд України ухвалив рішення щодо неконституційності низки положень Закону «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг».

Суд визнав створення НКРЕКП неконституційним

Позивачем по справі виступила група з 46 нардепів (переважно з «Самопомочі»). Як результат, суд виніс вердикт, що НКРЕКП була створена у неконституційний спосіб, її статус і спосіб формування не відповідають Конституції.

Суд зазначив, що що утворивши НКРЕКП своїм указом Петро Порошенко вийшов за межі своїх конституційних повноважень, оскільки повноваження президента вичерпно визначені Конституцією, яка не передбачає його права утворювати подібні органи.

Нагадаємо,  Закон України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» набув чинності 26 листопада 2016 року.

Відповідно ті положення закону, які були визнані неконституційними з 31 грудня 2019 року втратять чинність.

—Рішення Конституційного суду не впливає ані на правовий статус поточного складу НКРЕКП, ані на рішення НКРЕКП, що були прийняті до 13 червня 2019 року та будуть прийняті до 31 грудня 2019 року, — коментує ситуацію «Економічній правді» юрист юридичної фірми ILF Іван Бондарчук.

При цьому він зазначає, що з 1 січня 2020 року НКРЕКП не буде позбавлена можливості виконувати свої повноваження. Проте з цієї дати рішення суду унеможливлює конкурсний відбір та призначення нових членів НКРЕКП.

Що ж до загального впливу на ринок енергетики, то правова невизначеність статусу НКРЕКП та відсутність чітких правил її взаємодії з органами виконавчої влади може дестабілізувати впровадження нового ринку електроенергії, а відповідно й на ціноутворення.

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

Жили як в тумані ,а тепер усе змінюємо.

2019-06-16
Оля
Відповіcти
0

А три роки все було ок?

2019-06-16
Оксана
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: