Суд розглядає справу викладача, звільненого з ПолтНТУ

0

16 листопада в стінах Октябрського райсуду відбулося чергове засідання в справі Олексія Северина. Викладача Полтавського національного технічного університету звільнили за “прогули” двох пар, під час яких кандидат технічних наук відвідував фахову конференцію в Києві. Керівництво університету впевнене, що все зробило по закону. Олексій Северин переконаний, що причина звільнення – особисті мотиви. Веде справу суддя Лариса Кулешова. 

IMG_4539

Суддя Лариса Кулешова

Суть справи: 27 квітня Олексій Северин, доцент кафедри Обладнання нафтових та газових промислів, мав провести дві пари студентам-п’ятикурсникам (другу та четверту відповідно). Проте викладач напередодні попередив їх, що занять не буде, оскільки Центр міжнародної освіти запросив його на конференцію, яка стосується фаху. Після зафіксування відсутності студентів і викладача на парах, керівництво швидко підготувало наказ про звільнення. У суді Олексій Северин намагається довести, що його звільнення упереджене та незаконне.

У мене форма навчання в студентів така: більше надаю самостійності. Я студентів повідомив, добросовісно: на цих парах мене не буде. Деканат і керівництво я не увідомляв, тому що керівництво має упереджене ставлення щодо мене. Упродовж моєї роботи з 2009-го року мав лише премії та похвали. Тобто логічно було просто винести попередження чи догану. Наскільки мені було відомо, на ректораті було сказано “виганяємо”, – поділився з журналістами Олексій Северин.

Олексій Северин

Олексій Северин

Звільнений викладач зазначив, що це не перший випадок, коли його обмежують у відрядженнях і відвідинах важливих конференцій. Факти, названі викладачем, свідчать, що причиною такого ставлення може бути особиста неприязнь ректора Володимира Онищенка через високий фах і ґрунтовний досвід пана Северина. Він упевнений, що перевірка занять не була плановою, а цільовою. Щодо документів – на думку позивача, їх оформили “заднім числом”.

За словами проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків університету – Олега Дурманенка – пана Олексія не було на роботі більше трьох годин, що й стало основною причиною звільнення:

Підстава для звільнення – грубе порушення трудової дисципліни, яке виявилося в тому, що людина не з’явилася на робоче місце, була відсутня без поважних причин протягом робочого дня – це передбачено Кодексом законів про працю. Факт прогулу був задокументований службовими записками, актами уповноважених працівників відділу кадрів навчального відділу. І поясненнями студентів, і службовою запискою завідувача кафедрою, який повідомив про неявку на роботу без поважної причини.

Сьогодні в рамках судового засідання суддя Кулешова заслухала показання свідків, які підтвердили вручення наказу про звільнення Северина. Проте деякі моменти в свідченнях не співпадають, а деякі деталі свідки взагалі не пам’ятають – від корпусу університету до своєї присутності при врученні наказу.

IMG_4543

Зараз Олексій Северин працює в Дніпропетровському національному університеті, проте має інформацію, що й звідти його можуть звільнити через “дзвінок” з Полтави.

Наступне засідання призначене на 9 грудня; під час нього учасники процесу заслухають показання ключових свідків. Журналісти “Трибуни” триматимуть Вас у курсі подій.

18 липня 2018