Суд по виборах у Щербанівській ОТГ: 1:0 на користь кандидатки у депутати

Кандидатка у депутати до Щербанівської ОТГ Оксана Гурцева виграла суд проти сільської виборчої комісії. Тепер результати виборів на її дільниці – у Великому Тростянці – знову будуть переглядати.

Бюлетені в Щербанівській СВК

Бюлетені в Щербанівській СВК

Кандидатка у депутати Щербанівської ОТГ Оксана Гурцева, яка перемогла на виборах у своїму окрузі (Великий Тростянець) виграла суд проти сільської виборчої комісії. Та напередодні ухвалила рішення не враховувати 100% голосів на дільниці №530765, бо на контрольних листках у чотирьох урнах для голосування були відсутні печатки. При цьому підписи усіх членів дільничної виборчої комісії на листах є, дату і час зазначення. ДВК сама склала акт про те, що контрольні листи виявилися без печаток, підписали акт, де зазначили цей факт, і на достовірність контрольних листів ніхто не скаржився.

– Однак сільська виборча комісія (СВК) ухвалила рішення не враховувати всі 100% голосів, при цьому перевищила свої повноваження, адже це – відповідальність ДВК, – пояснює Гурцева.

Оксана Гурцева

Оксана Гурцева

Справу розглядав Полтавський окружний адміністративний суд. Представники відповідача (СВК) на судове засідання не з’явилися попри численні виклики. Також надали не всі затребувані судом документи, і судовому приставу довелося приїхати безпосередньо у СВК.

За два дні засідань суд ухвалив: скасувати рішення Щербанівської СВК та зобов’язати її повторно розглянути наявні протоколи ДВК. Тож, можливо, відбудеться перерахунок голосів. Оксана Гурцева, кандидат від «Самопомочі», працює спеціалістом у Щербанівській сільраді. На виборах набрала 100 голосів, випередивши найближчого конкурента на 80.

Також більшість мешканців громади підтримали самовисуванця Ігоря Процика на посаду голови Щербанівської ОТГ. Нині він – голова Щербанівської сільради.

Щербанівська сільська виборча комісія вже п’ятий день перераховує голоси на семи з десяти виборчих дільниць майбутньої Щербанівської ОТГ. Увесь це час триває безперервне засідання, тому члени СВК не мають змогу залишити приміщення, де відбувається підрахунок. Ночують прямо там, на підлозі. Журналісти, активісти та представники партій, які спостерігають за підрахунком, скаржаться, що все відбувається дуже повільно. Оголосити результати виборів, за законодаством, СВК повинна через 5 днів від дня волевиявлення.

Сьогодні стало відомо, що перевибори по округах, де два кандидати набрали рівну кількість голосів, відбудуться 14 січня.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: