Суд над Януковичем. Що потрібно, аби після вироку, арештувати екс-президента

0

Існує юридична процедура, відповідно до якої екс-президент Віктор Янукович може бути заарештований на території Росії. Про це журналістам «Трибуни» розповів юрист Максим Пістряк, а медіа-експерт Юрій Ісаєв назвав суд над Януковичем відволіканням уваги від реальних проблем, з огляду на нереальність арешту екс-гаранта конституції.

yanik

Медіа-фахівець порівняв цей судовий процес з віртуальною реальністю:

 – Це певною мірою – віртуальна реальність. Суд над Януковичем відрізняється від справжнього суду так, як живий футбол різниться із спортивним симулятором штибу FIFA чи PES.

У цій геополітичній ситуації нереально досягти прийнятного і конкретного результату. Засудять Януковича і що далі? Це виглядає, як картинка, що відволікає нашу увагу від реальних проблем, – вважає медіа-експерт Юрій Ісаєв.

Сьогодні Віктор Янукович знятий із міжнародного розшуку. Але Інтерпол може відновити пошуки колишнього президента:

 – Хочу зауважити, що екс-президент Янукович знятий із міжнародного розшуку. Цей розшук стосувався кримінальних проваджень, по яким ще не було судового розгляду та вироку. Сьогодні Генпрокуратура просить розглянути питання щодо притягнення Януковича до кримінальної відповідальності за державну зраду, сприяння діяльності агресора. Коли буде відповідний вирок суду, Україна матиме повне право звернутися до Інтерполу та оголосити колишнього главу держави у міжнародний розшук, бо ця особа переховується від органів влади, – говорить Максим Пістряк, член адвокатського об’єднання «Арпіком».

Інше питання – за яких умов держава Російська Федерація зможе видати Януковича, коли український суд винесе відповідний вирок. Юрист говорить, що Інтерпол має узгодити це питання з російським судочинством:

 – На це потрібна згода російського правосуддя. Інтерпол зможе затримати Януковича тільки за згодою суду Російської Федерації, – каже Максим Пістряк. 

Нагадаємо, що 18 травня 2017 року Оболонський районний суд Києва продовжив розглядати справу за обвинуваченням екс-президента України Віктора Януковича в державній зраді.

4 травня розпочав підготовче засідання у справі про держзраді Януковича. Захист просив суд відкласти підготовче засідання до рішення Апеляційного суду про зміну підсудності справи, проте клопотання було відхилено. Суд також дозволив організувати відеозв’язок для участі Янукович

Сторона обвинувачення хоче довести, що  1 березня 2014 року Янукович звертався до президента Володимира Путіна з проханням ввести в Україну війська Російської Федерації.

Раніше Інтерпол заявив, що зняв з розшуку колишнього президента України Віктора Януковича.

26 квітня 2018
25 квітня 2018