Сучасна медична діагностика полтавців: торги, учасники, переможці

В рамках програми «Сучасної медичної діагностики» сім міських закладів охорони здоров’я провели торги на придбання послуг з обстеження хворих (КТ/МРТ). Всі контракти отримав ТОВ «Медичний лікувально-діагностичний центр «МЕДІОН».

Сучасна медична діагностика полтавців: торги, учасники, переможці

Сучасна медична діагностика полтавців: торги, учасники, переможці

Нагадаємо, на двадцятій сесії Полтавської міської ради депутати затвердили міську цільову програму «Сучасна медична діагностика» на 2019 рік. Розробником програми є Управління охорони здоров’я виконавчого комітету Полтавської міської ради. Ініціатором виступив керівник фракції «БПП «Солідарність» у Полтавській міськраді Андрій Матковський. Загалом, у межах видатків, що передбачені у місцевому бюджеті на охорону здоров’я, на програму виділили 12 000 000 грн.

Цікавим фактом є те, що голосування за питання № 50 «Про затвердження міської цільової програми «Сучасна медична діагностика» на 2019 рік» розпочалося 21 грудня о 12:31:45, тоді як перші документи тендерів з’явились у системі Prozorro за півтори години до початку розгляду питання. Тож ми припускаємо, що у лікарнях заздалегідь знали результати майбутнього голосування.

Наразі вже завершені 7 з 8 тендерів, передбачених у програмі.

1-а міська клінічна лікарня — (1 858 500 грн.)

2-а міська клінічна лікарня — (1 350 000 грн.)

3-я міська клінічна лікарня — (3 782 900 грн.)

4-а міська клінічна лікарня — (2 585 650 грн.)

5-а міська клінічна лікарня — (598 800 грн.)

Дитяча міська клінічна лікарня — (449 340 грн.)

3-а міська клінічна поліклініка — (1 300 000 грн.)

Також у програмі передбачено 40 000 гривень на Міський клінічний пологовий будинок, проте наразі установа ще не оголосила необхідного тендеру. Цілком ймовірно, що його також отримає ТОВ «Медичний лікувально-діагностичний центр «МЕДІОН».

Зазначимо, клініка «Медіон» є ледве не єдиним приватним закладом охорони здоров’я у Полтаві, який надає послуги МРТ та КТ. Конкуренцію йому могла б скласти «ЛДЦ Полтава». Проте, виходячи з інформації, представленої на сайті, клініка має лише апарат для МРТ. Тож за відсутності апарату КТ в клініці «ЛДЦ Полтава», «Медіон» залищається єдиним закладом у Полтаві, що повністю відповідає умовам тендеру.

Аби тендер відповідав вимогам чинного законодавства про публічні закупівлі, до участі у торгах повинні бути подані двоє чи більше учасників. Враховуючи цей факт та те, що «Медіон» у Полтаві фактично не має конкурентів, до участі у торгах долучилась компанія «Джин» з Горішніх Плавнів, яка і стала «конкурентом» ТОВ «Медичний лікувально-діагностичний центр «МЕДІОН».

Формально це не є порушенням, проте у нас виникає запитання: як компанія з Горішніх Плавнів планувала надавати послуги з обстеження пацієнтів у Полтаві?

Також ми звернули увагу на доволі дивний перелік КВЕДів як для медичного закладу та відсутність будь-якого статутного капіталу у підприємства, що існує з 29 лютого 2000 року. При цьому, згідно з показниками 2017-го року, підприємство має прибуток у понад 4 млн грн.

Наявність КВЕД 47.71 (Роздрібна торгівля одягом у спеціалізованих магазинах) виглядає дещо дивно. Проте це пояснюється через історію змін видів діяльності компанії.

За збігом обставин, за адресою, вказаною при реєстрації підприємства, знаходиться «ТІКО ЛТД і Ко», що займається виробництвом та торгівлею тканинами та виробами з текстилю. Тоді як самої клініки «Джин» за цією адресою, та і взагалі у Горішніх Плавнях немає. Також у компанії відсутній офіційний сайт.

Що ж до самих КВЕДів, то у компанії «Джин» відсутні необхідні для транспортування хворих (Клас 86.90 та КВЕД розділу 49 Секції Н), але це не завадило підприємству надавати кременчуцькій «Лікарні інтенсивного лікування» та 2-й міській лікарні м. Кременчука послуги з перевезення тяжкохворих до закладів охорони здоров’я третинного рівня.

https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-07-25-000191-b

https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-04-07-001152-b

З інших цікавинок: номер телефону компанії «Джин» збігається з номером компанії «ФОКС». Зазначимо, однаковий телефон може бути у випадку епізодичного залучення фахівця з закупівель для оформлення ТП.

Як не дивно, «ФОКС» також займається виробництвом та торгівлею одягом та текстилем.

А одним із засновників юридичної особи є громадянин Італії.

Можливо, це — лише ряд збігів обставин, але така їх кількість та фактична відсутність клініки у компанії «Джин» підштовхують нас до висновку, що тендери та взагалі програма «Сучасної медичної діагностики» були прописані спеціально під ТОВ «Медичний лікувально-діагностичний центр «МЕДІОН». Також частковим підтвердженням можна вважати різницю цін пропозицій компаній, адже вона за сумою 7 тендерів становить 23 360 грн.

Зазначимо, вартість послуг, зазначена у контрактах, дещо різниться між собою. Хоча і є нижчою, ніж вказана у прайсі на сайті «МЕДІОНУ». При цьому вартість послуг клініки «МЕДІОН» є вищою за середні по Україні.

Залишити відповідь
Коментувати

5 Коментарі

А де інші учасники,які могли б надати такі потужності,як необхідні. Хібі більше таких немає?

2019-01-17
Василина
Відповіcти
0

Цирк, тупо цирк. Вони знущаються з людей і все.

2019-01-17
Віола
Відповіcти
0

І оце ніхто не баче, проводиться аби було?

2019-01-17
Сашка
Відповіcти
0

Клиника соревновалась со швейкой на предмет оказания медицинских услуг?

2019-01-17
Лол
Відповіcти
0

Який цікавий конкурент. Тільки не ясно чимі в чому він збирається конкурувати)Сміх і гріх.

2019-01-17
Влад
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: