Створили надтонкий дисплей, що працює від відбитого світла

Стартап Bodle Technologies, заснований випускниками Оксфорда, розробляє новий тип твердотільного дисплея.

Створили надтонкий дисплей, що працює від відбитого світла

Створили надтонкий дисплей, що працює від відбитого світла

Він дозволяє істотно знизити споживання енергії, аж до того, що в деяких випадках він взагалі не потребує електрики, повідомляє «Хайтек«.

Головна особливість твердотільних відображаючих дисплеїв в тому, що вони не підсвічуються. Екран використовує інші доступні джерела світла – сонячне світло, електричне освітлення тощо. Команда стартапа запевняє, що їхні дисплеї здатні показувати відео з роздільною здатністю HD і при цьому витрачати набагато менше енергії. До того ж екран може бути будь-якого розміру і форми.

В основі технології стартапа лежить винахід професора Оксфордського університету Харіш Бхаскарана і доктора Пейман Хоссейні, який можна застосовувати як для гнучких, так і для жорстких дисплеїв: пікселі просто відбивають світло, значно скорочуючи потребу в енергії в разі динамічних зображень і, зводячи її нанівець – в випадку статичних. Колір зображення дає ефект структурної інтерференції, тоді як зміна коефіцієнта відображення надтонкого шару матеріалу з легким переходом з однієї фази в іншу створює динамічний кольоровий дисплей. Ці матеріали мають досить високою частотою оновлення, щоб показувати якісне відео.

Додатковою перевагою цієї технології є те, що такі дисплеї тонкі, як папір, недорогі, добре функціонують на відкритому повітрі і менше напружують очі, в порівнянні з LCD або OLED.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: