Стратегія винищення амброзії у Полтаві: результати, плани

«Програма з ліквідації амброзії полинолистої на території міста Полтава» розрахована на 5 років. Загальна вартість заходів складає 18,5 млн гривень.

Цього року на заходи з ліквідації амброзії влада виділила 4,5 млн гривень. Сюди входить організаційно-просвітницькі та практичні заходи.

Що таке організаційно-просвітницькі заходи — це виявлення вогнищ амброзії та своєчасна організація заходів для ліквідації бур’яну, пошуки ефективних методів знищення вогнищ амброзії на міських територіях, встановлення власників територій, де виявлено цей бур’ян тощо.

Для практичних заходів (ліквідація вогнищ карантинного бур’яну) КП «Декоративні культури» Полтавської міської ради оголосило тендер на 3,5 млн гривень на 100 000 літрів засобу. Тому залишок — 1 млн гривень — піде на організаційно-просвітницькі заходи.

Наразі по даній закупівлі торги відмінено. Загалом в закупівлі взяло участь 5 пропозицій, три перших правомірно відхилили за ненадання необхідних документів у повному обсязі. Переможцем обрали ТОВ «Компанія «Агро-Статус». Наразі є скарга від АМКУ від першого учасника (ТОВ «ГРІНТЕХНОЛОДЖИ»), тому торги призупинено.

Амброзія по вулиці Небесної Сотні, 104 (фото: Тетяна Поляхова)

Амброзія по вулиці Небесної Сотні, 104 (фото: Тетяна Поляхова)

Варто зазначити, що предметом закупівлі була агрохімічна продукція. Перший учасник (ТОВ «ГРІНТЕХНОЛОДЖИ») запропонував грунтопокращувальний засіб, який розроблений у Запорізькому медичному університеті. У листі технічної характеристики цей засіб класифікується, як «суміш для оптимізації грунтів, яка не відноситься до агрохімічних продуктів»

Технічна характеристика засобу від ТОВ "ГРІНТЕХНОЛОДЖИ"

Технічна характеристика засобу від ТОВ «ГРІНТЕХНОЛОДЖИ»

Останній учасник (ТОВ «ВМ-ПОЛТАВАСЕРВІС») не розглядався замовником, бо не надав документів, з яких можна було б зрозуміти, яку саме речовину він запропонував. Інші три учасники запропонували один і той самий засіб — розчин бішофіту виробника ТОВ «Бішофіт МД». Переможець — ТОВ «Агро-Статус» — запропонував цей засіб за 2 750 000 гривень.

На сайті виробника ціна за 100 тис літрів буде договірна, але явно не більше ніж 14,50 за літр. Переможець оцінив речовину в 27,50 за літр. Тобо замовник прийняв рішення укласти договір на закупівлю розчину, і міг переплатити за нього 1,3 млн гривень, у порівнянні з ціною, що дає виробник на сайті.

Доки відбувалися усі процедури по закупівлі, в тому числі і розгляд скарг, амброзія заповнювала вулиці Полтави. Варто зазначити, що скошування амброзії є ефективним тільки перед цвітінням, далі рослина швидко відростає, утворюючи велику кількість гілок, що буквально лежать на землі, внаслідок чого скосити їх дуже важко. Цвіте амброзія з середини серпня до кінця жовтня.

Амброзія між зупинками "Оптика" та "Млинзавод"

Амброзія між зупинками «Оптика» та «Млинзавод»

Надіславши офіційний запит до Управління ЖКГ Полтави, нам повідомили, що в них відсутня інформація у повному обсязі, тому запит відправили на розгляд КП «Декоративні культури».

Там нам відповіли, що на виконання завдань програми комунальне підприємство використало 350 000 гривень. Заходи, що здійснювалися для ліквідації амброзії: виполювання ручним способом та механічне видалення.

Цікаво, також, що на прохання надати нам перелік адрес, де вже проводилися очисні заходи, ми отримали наступну інформацію:

– Заходи в стадії проведення, третій тур планується завершити в кінці серпня 2018 року.

Тобто перелік вулиць нам ніхто не надав. До речі, така відповідь порушує ЗУ «Про доступ до публічної інформації» (ненадання інформації за запитом). Тобто неповідомлення інформації, яку потребував запит. За даними програми, останній тур заходів з ліквідації буде у вересні.

Амброзія. Мікрорайон Браїлки, новобудови на Гожулянскій- М. Башкірцевої (Фото: Роман Лагода) 11

Амброзія. Мікрорайон Браїлки, новобудови на Гожулянскій- М. Башкірцевої (Фото: Роман Лагода)

Тож, зважаючи на те, що закупівля засобів для ліквідації амброзії не відбулася, комунальне підприємтсво боролося певний час з цим алергеном за допомогою техніки та рук. Але цвітіння амброзії вже почалося, тому подальша боротьба з нею буде малоефективною, адже її цвіт легко осипається. Тому, якщо рослину просто скосити, це не гарантуватиме її повного знищення. Щоб зупинити процес, потрібні хімічні засоби, які відсутні в місті.

Амброзія вул. Колективна -Боровиковського. (Фото: Геннадій Головатенко)

Амброзія вул. Колективна -Боровиковського. (Фото: Геннадій Головатенко)

Наразі майже в кожному дворі Полтави росте цей «зелений агресор», а містяни скаржаться та діляться вражаючими фото в соціальних мережах. У деяких районах міста кущі рослини вищі за зріст дорослої людини. Хтось бореться з амброзією самотужки, комусь не дозволяє це зробити алергія. Є в місті і покинуті ділянки, власник яких невідомий, і на яких оселився цей алерген.

Амброзія по вулиці Нижньофабриканській (Фото: Юлія Герина)

Амброзія по вулиці Нижньофабрикантській (Фото: Юлія Герина)

Чи могла б ситуація бути не такою критичною? Могла б, якби замовник завчасно розраховував час для оголошення даного типу закупівлі, щоб мати час на повторну процедуру в разі відмови учасника чи зауважень АМКУ.

Територія біля ТРЦ Київ (Фото: Наталія Голуб)

Територія біля ТРЦ Київ (Фото: Наталія Голуб)

Амброзія по вул. Дослідна 15-60 (Фото: Роман Кузнецов)

Амброзія по вул. Дослідна 15-60 (Фото: Роман Кузнецов)

Тому цього року полтавцям варто розраховувати на себе та за можливості знищувати цей алерген власноруч.

Зазначимо також, що якщо кошти, заплановані на будь-яку цільову місцеву програму, не використані в повному обсязі — їх мають повернути до місцевого бюджету. Тобто залишок можуть використати у наступному році.

Амброзія по вулиці Грабчака, район Мотель (Фото:Юлія Заволока

Амброзія по вулиці Грабчака, район Мотель (Фото:Юлія Заволока)

Вулиця дослідна, Інститут зв.язку (Фото: Кристина Криженко)

Вулиця дослідна, Інститут зв’язку (Фото: Крістіна Криженко)

Амброзія по вул. Шведська 20 (фото: Євгенія Лавренкіна)

Амброзія по вул. Шведська 20 (фото: Євгенія Лавренкіна)

Амброзія навпроти зупинки Дослідна (Фото: Кристина Криженко)

Амброзія навпроти зупинки Дослідна (Фото: Кристина Криженко)

Амброзія по вул. Панянка (Фото: Альона Митченко)

Амброзія по вул. Панянка (Фото: Альона Мітченко)

Обкладинка: Тетяна Домненко

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Мабуть в цьоиу році гроші вкрадуть, так як вже ОПИЗДАЛИ як і завжди (ПІАРЯТЬСЯ)

2018-08-25
НІколай
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: