Страсті у міськраді. Як «Штаб супротиву» вимагав у мера Полтави скликати позачергову сесію та чому він відмовлявся

0

Активісти «Штабу супротиву» й надалі вимагають міського голову Олександра Мамая скликати позачергову сесію. Цього разу опоненти зустрілися віч-на-віч.

Матвійчук, Павлов, Мамай

Один із лідерів «Штабу» Юліан Матвійчук сказав меру, що третина депутатів (14 чоловік) підтримала ідею скликання позачергової сесії. Олександр Мамай вважає, що третина – це 15, а не 14. Загалом же у міській раді 42 місцевих обранці. Однак Мамай апелює тим, що на сесії міський голова є депутатом, а отже для того щоби скликати позачергове засідання потрібно 14+1 голос.

 – Якщо сьогодні буде 15 підписів, то міський голова зобов’язаний протягом двох тижнів скликати сесію. Сьогодні є 14 підписів, – говорить Мамай.

Наступна, чергова сесія, за словами градоначальника, має відбутися 26 червня.

Юліан Матвійчук взяв до озброєння тезу, що питання арки «Газетний ряд» є земельним, а по таким питанням сесія має відбуватися щомісяця.

Мамай твердить, що по арці уже ні в кого питань не виникає.

 – Як це ні в кого не виникає?! Ви що смієтеся?! Питання арки виникає у половини міста, у мешканців ОСББ, у тих хлопців, які в лікарні лежать.

На це мер відповів:

 – Перший раз чую. І взагалі – ви всі маєте бути на роботі. Якщо хтось чимось не задоволений – ідіть до суду, в прокуратуру, в правоохоронні органи. Буде рішення суду зобов’язати міського голову скликати позачергову сесію міської ради, я його виконаю через одну хвилину, – заявив Мамай.

Активісти продовжили вимагати від мера скликання сесії та пояснень, що йому заважає це зробити. Мер пояснив:

 – Я вважаю, що на мене чиниться тиск. Тому під тиском я нічого підписувати і скликати не буду.

Юліан Матвійчук запропонував меру: «Якщо ми зараз вас відпускаємо, то через тиждень скличете сесію?». На це Мамай сказав, що він подумає.

Активісти продовжили апелювати меру іншими тезами. Почали звучати думки про те, що міська рада видала незаконний дозвіл на будівництво арки «Газетний ряд», оскільки то є прибудинкова територія, яка належить ОСББ «Соборності, 27».

Мамай заявив, що ніякого ОСББ «Соборності, 27» не існує.

У відповідь прозвучали аргументи, що ОСББ насправді то існує, однак без технічної документації, яку мешканцям будинку ще досі не передала міська рада.

Юліан Матвійчук також сказав Мамаю, що забудовник обдурив міську владу. Згідно умов, він мусив зробити у арці «Газетний ряд» прохід, однак цієї умови не виконав.

Мер відповів, що знає про те, що забудовник надурив міську владу.

Матвійчук запропоновував Мамаю скликати сесію. Мер відповів:

 – Ну я що, дівчинка, що би мене вмовляти?

Мер ще раз пообіцяв, що коли буде рішення суду, тоді він скличе сесію.

Коментувати

21 березня 2018
20 березня 2018