Староста – лідер об’єднаної громади. Полтавці у Дніпрі вивчали досвід роботи ключових гравців реформи децентралізації  

0

Олександр Кушніков – мабуть наймолодший староста в Україні. Йому 25 років. Він є старостою громади сіл Новомиколаївка, Сурсько-Клевцеве, Зелений Гай, що на Дніпропетровщині із червня 2015 року. За цей період, у співпраці з Центром розвитку місцевого самоврядування, громада, на яку працює Олександр змогла провести капітальний ремонт школи та дитячого садку, відремонтувати дороги.

Олександр Кушніков - староста громад із Дінпропетровщини

Олександр Кушніков – староста громад із Дінпропетровщини

Такий досвід під час науково-практичної конференції «Староста: лідер, адміністратор, представник інтересів територіальної спільноти» приїхали вивчати як старости сільських громад із Полтавщини, так і сільські голови населених пунктів, які тільки крокують в напрямку об’єднання громад.

Староста – це лідер, якому громада села виказала підтримку. Він – нова посадова особа місцевого самоврядування, нова інституція, створена для того, щоб інтереси всіх жителів сіл в об’єднаних територіальних громадах були належним чином представлені. Щоб соціальні, побутові та інші потреби мешканців села були задоволені.

староста

Щоб проблеми місцевого значення вирішувалися швидко, відкрито, зрозуміло.

 – Сьогодні ми проводимо ремонт будинку культури, асфальтуємо дороги. На цей рік заплановано провести дорожні роботи ще на сімох вулицях наших сіл. Якби ми були самостійною сільрадою, то ми би такого в житті собі би не дозволили, – розповів Олександр Кушніков, староста громади сіл Новомиколаївка, Сурсько-Клевцеве, Зелений Гай.

У листопаді 2016 року Олександр разом із іншими старостами їздив переймати досвід місцевого самоврядування у Польщу.

 – Ви знаєте, до Європи нам далеко. Але ми можемо робити для цього певні кроки. Після того, як ми вивчили польський досвід, натхненні їх прикладом, запроваджуємо у себе в громаді практику проведення суботників. Протягом двох наступних місяців, кожні вихідні ми будемо прибирати прилеглі території наших населених пунктів. Ці суботники ми присвятили пам’яті загиблих героїв, які полягли в АТО. Позитивні зміни треба починати з довколишнього середовища, – говорить Олександр Кушніков.

Однак такий досвід не зовсім задовільнив окремих представників від Полтавщини. Так виконуючий обов’язки Засульської ОТГ (Лубенський район) Олександр Сірик говорить, що він не отримав відповідей на ті питання, які його цікавили:

 – Розумію, що немає простих відповідей на складні питання. Тож тут цих відповідей ми і не отримали. Хоча й зізнаюся – досвід цікавий, є чому повчитися, але те, що ми тут почули – нам певною мірою вже відоме з нашого практичного досвіду. Ми самі через то все пройшли, – говорить Олександр Сірик.

З іншого боку, як зазначає керівник Полтавського центру розвитку місцевого самоврядування Ірина Балибіна, цей захід не має мету дати відповіді на всі питання:

 – Головна мета цієї зустрічі – познайомити керівників різних громад одне з одним, аби вони в подальшому комунікували, обмінювалися своїм як позитивним, так і гірким досвідом. Саме тут, у Дніпрі, старости громад із Полтавщини, Дніпропетровщини, Запоріжжя обміняються номерами телефонів, познайомляться і будуть далі співпрацювати. А готових відповідей на складні питання – тут годі шукати, хоча безперечно, певні питання бюджетного процесу, юридичні сторони роботи старости, його адміністративні повноваження – ці моменти ми тут розглядаємо, і це цікавить більшість учасників конференції. Для них це можливість або ж набути новий досвід, або ж закріпити вже чинний, – говорить Ірина Балибіна.

 

Коментувати

20 березня 2018