Стан захворюваності на грип та ГРВІ у Полтавській області

Грип – це гостре респіраторне захворювання, спричинене вірусом. Легко передається від людини до людини переважно через чхання, кашель або ж близький контакт. Захворіти на грип може будь-хто у будь-якому віці. ГРВІ – група вірусних інфекцій, яка характеризується загальним інтоксикаційним синдромом і переважним ураженням слизової оболонки дихальних шляхів. Розповідаємо про стан захворюваності на грип та ГРВІ у Полтавській області, чому вірус грипу вважається сильнішим та небезпечнішим, ніж гостра респіраторна вірусна інфекція, як відрізнити симптоми захворювань та коли треба викликати екстрену допомогу.

Як повідомляє Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я, в Україні, за 14 тиждень року (1–7 квітня 2019) захворюваність на грип та ГРВІ становить на 36% менше епідемічного порогу. Показник захворюваності за тиждень становив 329,8 випадків на 100 тисяч населення. З початку епідсезону зареєстровано 59 летальних випадків, за тиждень – 4. В області станом на 15 квітня захворюваність на гострі респіраторні знижується: показник нижче епідпорогового. За тиждень на ГРВІ захворіло 4137 осіб (захворюваність на 5% нижче попереднього тижня), показник – 294,2 на 100 тисяч населення (на 50% нижче епідпорогового), дітей захворіло 2482, що становить 60% від усіх захворілих. Госпіталізовано 6% від загальної кількості хворих – 259 осіб. Найвищі показники захворюваності спостерігаються в м. Горішні Плавні, Пирятинському та Полтавському районах.

Як відрізнити симптоми грипу та ГРВІ? Яка хвороба небезпечніша?

Основна різниця у симптомах грипу і ГРВІ полягає у тому, що грип розпочинається раптово гостро, супроводжується ломотою в тілі, ознобом, головним болем та болем у м’язах. Гостра респіраторна вірусна інфекція зазвичай починається поступово, а впродовж хвороби виникає відчуття «розбитості» та загального нездужання.

Різниця між грипом та ГРВІ також полягає у тому, що збудниками грипу є різні штами вірусу, а збудниками ГРВІ – понад 200 вірусів, які часто не пов’язані генетично та належать до різних груп захворювань.

У МОЗ закликають не займатись самолікуванням, а звернуться до свого сімейного лікаря чи терапевта, адже одні люди хворіють грипом практично без прояву зовнішніх симптомів, а в інших вірус викликає серйозні ускладнення та порушення або навіть стає причиною смерті.

Симптоми, при яких треба викликати екстрену допомогу

Телефонуйте 103, якщо з’явились небезпечні ознаки:

  • Задишка
  • Висипи на шкірі
  • Біль у грудях
  • Зниження тиску
  • Кровохаркання
  • Синюшний відтінок шкіри
  • Сповільнений пульс
  • Аритмія

Ігнорувати ці симптоми ні в якому разі не можна, адже лікування вдома дуже небезпечне. Затримка з госпіталізацією може призвести до смерті хворого.

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

Корисна стаття,багато інфи, але тільки лікар може допомогти.

2019-04-16
Тома
Відповіcти
0

При любій хворобі треба звертатися до лікаря,а не питати порад в інеті чи займатися самолікуванням. По табличці теж діагноз собі не поставиш.

2019-04-16
Ія
Відповіcти
1

Складніше з таким розрізненням у дітей,адже не завжди можеш відчути коли та хвороба напала і шо воно.

2019-04-16
Ганна
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: