Стало відомо, скільки комп’ютерного обладнання закупили медичні заклади Полтавщини (Інфографіка)

У зв’язку з медичною реформою, зараз активно має проводитись комп’ютеризація закладів охорони здоров’я. Трибуна вирішила проаналізувати договори лікарень на поставку потрібного обладнання.

Стало відомо, скільки комп’ютерного обладнання закупили медичні заклади Полтавщини

Стало відомо, скільки комп’ютерного обладнання закупили медичні заклади Полтавщини

Окрім медичної реформи, на Полтавщині також діє проект Світового банку. У рамках якого в області планують встановити 1000 комп’ютерів для лікарів. Згодом ми перевіримо, як реалізують заплановане.

Загалом за 2017 рік та початок 2018 року медичні заклади закупили комп’ютерне обладнання на 7 099 544 гривень.

У 2017 році заклади ОЗ витратили 6 311 894 гривень. Вибірка закупівель зроблена за CPV 30230000-0 – Комп’ютерне обладнання (СРV – це єдиний закупівельний словник, у якому товари, роботи і послуги згруповано за відповідними категоріями).

Лікарні Полтавської області уклали договори на придбання персональних комп’ютерів (ПК) – 360 одиниць, ноутбуків – 135, мишок – 300, програмного забезпечення – 70, принтерів – 156, картриджів – 5, багатофункціональних пристроїв (БФП – сканер, принтер, ксерокс) – 62, сканерів – 77, процесорів – 3. Також деякі заклади (Центр первинної медико-санітарної допомоги №1 м.Полтави та КЗ «Котелевський ЦПМСД») закупили серверне обладнання – 7 одиниць. Ще 135 одиниць не мали конкретизації товару, тому сказати, що саме є предметом договору важко.

Закупівлі комп’ютерного обладнання для закладів ОЗ у 2017 р.

Закупівлі комп’ютерного обладнання для закладів ОЗ у 2017 р.

Деякі торги не відбулися. Так, наприклад, Лохвицька ЦРЛ оголошувала тендер двічі, починаючи з серпня місця:

Тендери Лохвиця ЦРЛ

Тендери Лохвиця ЦРЛ

Поліна Колганова, координатор центру компетенцій DOZORRO в Полтавській області та керівник напрямку закупівель Інституту аналітики та адвокації, розповіла, який наступний крок може зробити замовник, якщо двічі торги на потрібний товар не відбулися через відсутність чи недостатню кількість учасників:

– У такій ситуації замовники мають право провести переговори з одним або кількома учасниками та за результатами сформувати повідомлення про намір укласти договір з конкретною фірмою. Проте є ряд умов для застосування цієї процедури.

Поліна Колганова, координатор центру компетенцій DOZORRO в Полтавській області та керівник напрямку закупівель Інституту аналітики та адвокації

Поліна Колганова, координатор центру компетенцій DOZORRO в Полтавській області та керівник напрямку закупівель Інституту аналітики та адвокації

Ми вирішили поцікавитись в даного замовника, що мається на увазі під автоматизованим робочим місцем:

– У цей комплект входить: монітор, системний блок, клавіатура, мишка і принтер. Так, як ми вторинна ланка, ми закупили ці комплекти для лікарів та відділень. Тобто лікар може обробити інформацію в одному місці, – пояснила Яна Дорошенко, контактна особа замовника Лохвицької ЦРЛ.

Зазначимо, що у 2018 році комунальне некомерційне медичне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» м. Кременчука також уклало договір на закупівлю 8 автоматизованих робочих місць для лікарів. Усі інші закупівлі не мають уточнення – «автоматизоване робоче місце«, тому говорити з впевненістю про те, що комп’ютерне обладання купували саме для лікарів, а не секретарів чи іншого персоналу, не можна.

Які ж медичні заклади за 2017 рік витратили найбільше коштів на комп’ютеризацію у Полтавській області:

ТОП-5 ЗОЗ, які витратили найбільше коштів на комп’ютерне обладнання

ТОП-5 ЗОЗ, які витратили найбільше коштів на комп’ютерне обладнання

За період 2018 року, заклади ОЗ, поки що уклали договори для закупки комп’ютерного обладнання на суму 787 650 гривень.

Зазначимо, що в рамках медреформи, у квітні вже можна буде обрати сімейного лікаря та підписати з ним е-декларацію. Але, звичайно, лікарня має бути технічно готова для цього: необхідна кількість комп’ютерів та іншої офісної техніки, доступ до інтернету, підключенння до системи e-Health (система, яка дозволяє контролювати, наскільки ефективно витрачаються виділені на охорону здоров’я державні кошти і запобігати зловживанням) . Тому у 2018 році варто очікувати ще більше закупівель на компю’терне обладнання.

Інфографіка – Тетяна Домненко

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: