Стали відомі умови проведення ЗНО на Полтавщині

0

17 листопада у приміщенні Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації відбулася прес-конференція за участю директора Департаменту освіти і науки Євгенія Ленського та директора Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександра Сидоренка.

По всій Україні, у тому числі і на Полтавщині, простежується тенденція до зменшення кількості абітурієнтів. Так, у порівнянні із попереднім роком їх кількість скоротилась на 2 тисячі осіб.

Обговорювали питання з приводу особливостей реєстрації та проведення державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання у 2016 році, зокрема деякі нововведення. Згідно них, у 2016 році для вступу до вищого навчального закладу абітурієнти тепер подають сертифікати ЗНО лише 2016 року. Перелік предметів ЗНО, необхідних для вступу, визначатиме самостійно кожен ВНЗ.

DSC_0088_1500x1000

Більше 10,5 тисяч абітурієнтів Полтавської області будуть проходити випробування на міцність своїх знань, з метою брати участь у конкурсному відборі у вступу до ВНЗ. Причому з цієї кількості, 7,5 тисяч сьогоднішні випускники. Решта – інші абітурієнти, випускники професійно-технічних училищ, випускники минулих років, – сказав директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко.

З’явиться новий пункт проведення пробного ЗНО на Полтавщині.

Департамент освіти і науки Полтавської облдержадміністрації спільно з Харківським регіональним центром оцінювання якості освіти проаналізували мережу пунктів тестування у Полтавській області. Вони прийняли рішення створити додатковий освітянський округ ЗНО з центром у м. Карлівка, куди зможуть приїхати абітурієнти Машівського, Карлівського та Чутівського районів.

Тим самим планують зменшити навантаження на установи освіти Полтави, який завжди досить високий. І тим самим полегшити проїзд дітей з цих районів до пунктів тестування.

8 серпня Кабінетом Міністрів України прийнято постанову, у якій покладена відповідальність на місцеві органи управління освітою, а також на місцеві органи влади, щодо забезпечення умов проведення ЗНО. Таким чином, у нас на Полтавщині у цьому році вже працюватиме 7 освітянських округів, – сказав Олександр Сидоренко.

DSC_0086_1500x1000

Цьогорічне ЗНО з української мови та літератури буде проходити у більше ніж 50-ти установах. В один день буде майже 700 аудиторій наповняться дітьми — і це по всій Полтавській області. Сьогодні розпочали підписання угод з керівниками ВНЗ щодо участі університетів Полтави в проведенні ЗНО. Планують залучити майже 2000 педагогів Полтавської області. Якщо говорити про місто Полтаву, планують задіяти орієнтовно біля 10 міських шкіл, оскільки усіх ВНЗ не вистачить.

Цьогорічне зовнішнє незалежне оцінювання має ряд особливостей, про які повинен знати абітурієнт.

Кожен абітурієнт має право скласти тести ЗНО не більше як із чотирьох навчальних предметів. Тести поглибленого рівня складності відсутні з усіх предметів. Для всіх випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів результати ЗНО з української мови та літератури (обов’язково), математики або історії України (за вибором випускника) зараховуються як результати державної підсумкової атестації за курс повної загальної середньої освіти у шкалі від 11 до 12 балів. Для визначення результатів ЗНО-2016 з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал», тобто кількість тестових балів, яку повинен набрати мінімально підготовлений абітурієнт.

Для усіх випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2016 року результати ЗНО з української мови та літератури зараховуються як оцінки за ДПА. Вперше як оцінки за ДПА зараховуватимуться і результати ЗНО з математики або з історії України періоду XX-XXI ст. Один з цих предметів учні обертатимуть самостійно. Третій предмет ДПА, а саме іноземна мова, обов’язковий для всіх випускників, і вони його будуть складати у своєму навчальному закладі, відповідно до наказу Міністерства освіти і науки від 14.09.2015 року за № 923.

Усі випускники 11-х класів, а також ті, хто здобуває освіту за екстернатною формою, повинні складати ДПА у формі ЗНО з 2-х предметів для того, щоб отримати документ про повну загальну середню освіту.DSC_0087_1500x1000

Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового балу», отримають оцінку за шкалою 100-200 балів та матимуть право брати участь у конкурсному відборі при вступі на подальше навчання.

Вартість пробного зовнішнього незалежного оцінювання зросте.

– Пробне ЗНО не може коштувати 89 гривень, як це було у минулому році. Справа в тому що за цей рік настільки зросла вартість навіть паперу, на якому потрібно його друкувати, не кажучи вже про інші послуги. Тому ми в 100 гривень не вкладемося, – запевнив директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко.

З 5 січня стартує реєстрація на пробне ЗНО, і триватиме до 30 січня.

Реєстрація відбуватиметься на сайті Харківського РЦОЯО. Для проходження пробного ЗНО обирається лише один предмет в кожен із днів проведення тестування. Пробне ЗНО проводиться за кошти фізичних та юридичних осіб.

Пункти проведення пробного ЗНО у 2016 році плануються організувати в округах: м. Гадяч, м. Карлівка, м. Кременчук, м. Пирятин, м. Полтава.

Олена Костиря

21 липня 2018
20 липня 2018