Справа “Струков-патрульні” досягла фінішної смуги

0

18 листопада в залі Полтавського районного суду суддя Анатолій Потетій продовжував розглядати справу за позовом очільника Октябрського райсуду Олександра Струкова проти патрульних поліцейських. Урахувавши показання свідків і оглянувши документи та відеоматеріали справи, суддя виніс рішення.

Зліва направо: Д.Штангей, О.Остапенко, О.Каліновська

Зліва направо: Д.Штангей, О.Остапенко, О.Каліновська

Суть справи: Патрульні поліцейські Дмитро Штангей і Олександр Остапенко увечері 6 червня виявили адміністративне порушення – заборонену стоянку автівки біля дорожнього знаку вулицею Гоголя, 19. Водій відмовився представлятися і, за показаннями патрульного, навіть намагався покинути місце подій, здійснивши майже наїзд на правоохоронця. Після цього поліціянти супроводили до відділку, аби встановити особистість водія. У цьому допоміг Олександр Терела, начальник Октябрського відділу НП в Полтавській області. Виявилося, що порушник – суддя Олександр Струков. У свою чергу невдоволений представник Феміди оскаржив протокол на штраф у 255 грн за порушення ПДР, подавши позов на патрульних поліцейських щодо протиправності їхніх дій. Олександр Струков у судовому порядку намагався добитися скасування Постанови та отримати від Департаменту патрульної поліції компенсацію за правову допомогу в розмірі 23 тисяч гривень.

Суддя А.Потетій

Суддя А.Потетій

Рішення судді Анатолія Потетія:

  • визнати дії патрульних противправними та скасувати постанову;
  • відмовити в стягненні 23 тисяч гривень із Департаменту.

На сьогоднішньому засіданні після виступу свідків (чергових інспекторів Кропивки та Гвоздика) і дослідження відеодоказів, відомих уже на всю Україну, вектор справи окреслився чіткіше. Під час обговорення відеозаписів виникли певні спори між адвокатом Струкова Борисом Семенком і представницею Департаменту патрульної поліції Олесею Каліновською. Проте суду все було зрозуміло, і Анатолій Потетій допустив учасників до фінальних слів.

IMG_5021

Під час судових дебатів Борис Семенко акцентував увагу на порушеннях патрульними посадових інструкцій: “заламування рук”, безпідставне затримання, відсутність представлення та озвучення прав. Адвокат наполягав, що його клієнт правила дорожнього руху не порушував, а здійснював висадку пасажира.

Ви не вважаєте, що ця подія є переслідуванням судді через його посадові обов’язки, оскільки за годину до цього Олександр Струков розглядав справу, теж пов’язану з Департаментом патрульної поліції? На відео чітко видно, що на місці подій стояли й інші автомобілі, а патрульні чомусь обрали саме цей.

Адвокат позивача Б.Семенко

Адвокат позивача Б.Семенко

Представниця Департаменту патрульної поліції Олеся Каліновська підтвердила позицію правоти патрульних на основі показань свідків і відеофактів. Згідно з ними, суддя Струков вів себе зарозуміло, заважав патрульним виконувати їхню роботу. Крім того, затримання не відбувалося, оскільки патрульні доставляли громадянина, який відмовився надати документи, для встановлення його особи. Під час складання Постанови суддя Струков “махнув рукою” та покинув відділок, не дочекавшись вручення документу. Тому, згідно з порядком, отримав текст постанови поштою.

Яка висадка пасажира, якщо водій вийшов із автівки, замкнув його та пішов геть?! Крім того, права зачитуються під час офіційного складання певного документа, чого на місці скоєння правопорушення не було. Струкову зачитали його права потім, у відділку під час складання постанови. Але він “махнув” рукою та пішов. Це зневага не лише до поліцейських, а й до самого Закону, який він представляє своєю посадою.

Представниця третьої сторони О.Каліновська

Представниця третьої сторони О.Каліновська

Олеся Каліновська заявила, що відповідачі та третя сторона обов’язково оскаржуватимуть рішення Полтавського райсуду в Харківському апеляційному суді. Громада була обурена визнанням Анатолієм Потетієм дій поліцейських протиправними. Повний текст рішення опублікують упродовж 5-ти днів.

Коментувати

20 березня 2018
19 березня 2018