Справа про “арку”: у суді розглянули відеодокази

Прокурор намагався довести, що на відео з місця сутичок біля арки чітко видно «предмет, схожий на ніж» в руках обвинувачуваних Прядка та Усенка. Адвокати захисту натомість нічого, схожого на ніж, не помітили.

Суд у справі "кривавої арки"

Суд у справі «кривавої арки»

Справу про нанесення ножових поранень ветеранам АТО Олександру Кобі та Дмитру Юденку під час різанини біля арки («Газетного ряду») у квітні 2017 року сьогодні продовжили розглядати в Октябрському районному суді Полтави. На засіданні вирішили обмежитися переглядом та обговоренням відеодоказів, наданих обвинуваченням. Щоправда, перший компакт-диск з відеодоказами «не запустився». Спеціаліст з технічної підтримки Октябрського райсуду заявив: причина в тому, що диск вже дуже «затертий». Хоча прокурор Руслан Пічугін твердить: запис перевіряли, перш ніж диск долучили до справи, і з ним було все нормально.

Інші диски з відеодоказами теж «запустилися» з певними труднощами. Однак переглянути відеозаписи з нього потерпілі, обвинувачувані, їхні адвокати та суддя Савченко все ж змогли. Навіть покадрово. Зафіксовано на них події від початку мітингу біля «Арки» і аж до витіснення охоронців кременчуцької фірми «Скорпіон-2016» у напрямку Корпусного парку.

Ветерани АТО О.Коба та Д.Юденко переглядають відеодокази у суді

Ветерани АТО О.Коба та Д.Юденко переглядають відеодокази у суді

На одному й тому ж відео сторони обвинувачення та захисту побачили зовсім різне. Прокурор Руслан Пічугін акцентував увагу на блискучому «предметі, схожому на ніж», у руках підсудних Усенка та Прядка, а також на характерні рухи, які схожі на нанесення ударів потерпілому Кобі. Це підтверджують поранені Коба та Юденко, а також покази свідків, яких опитали на попередньому засіданні. Натомість адвокати захисту ножів чи чогось подібного на жодному відео не побачили. Зате звернули увагу, що вже поранений на той момент Юденко вільно пересувається з чималою дерев’яною палкою в руках.

– Я міг пересуватися ще якийсь час і навіть сам доїхав додому, бо після поранення у грудну клітину у мене виник пневмоторакс. Однак отвір щільно закрився одягом, просякнутим кров’ю, тому я не одразу відчув погіршення стану, – пояснив Юденко.

Сторона захисту – Олексі Кобі:

– Чому ви приїхали на мирну акцію в балаклаві?

– Я досить часто ношу її замість шарфу, тому вона просто була у мене з собою. Коли охоронці «Скорпіону» почали використовувати проти мітингувальників балончики, якийсь газ, то я закрив балаклавою обличчя. Ви ж бачили, багато учасників акції не очікували, що таке буде, були змушені закривати обличчя шарфами, рукавами…

Також захисники обвинувачуваних вважають, що продемонстроване відео – занадто поганої якості, щоб робити якісь однозначні висновки. І що вони мають експертну оцінку на доказ своєї позиції. У підсумку – твердять, начебто ножові поранення Кобі могла спричинити третя особа, яку слідству наразі встановити не вдалося.

У відповідь на клопотання захисту суддя Савченко дозволив допитати ще одного свідка – патрульного Павла Пипенка, який дуже постраждав під час сутички. А також задовольнив прохання захисту про проведення комісійної медичної експертизи, щоб відповісти на деякі питання про характер поранень і т.ін. Однак проводитимуть її не в Харкові, як вимагали адвокати, а у відповідній установі в Полтаві. Також після розгляду доказів захисту буде проведено ще низку судових експертиз, заявлених прокурором і потерпілими.

Наступне засідання у справі відбудеться 23 лютого 2018 року. До того, 19 січня, суд збереться, щоб продовжити чи змінити запобіжний захід для обвинувачених. Зараз Євген Усенко та Анатолій Прядко перебувають під домашнім арештом у нічний час.

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

Да не было там ножа. Пацан сам себя поронул – развекается он так. Идиотизм блин

2017-12-18
В ярости
Відповіcти
0

Да, він про це тільки і думав. Як би в сутичці з великою кількістю людей і газом себе порізати, а то ж йому не було чим занятись

2017-12-20
Сергій
0

Останні новини:

Читайте також: