Співробітників МОЗ викликали на допит щодо поставок ліків для дітей із рідкісними захворюваннями

1

У міністерстві занепокоєні, що провадження обмежить доступ пацієнтів до ліків, бо ліки вилучать. У тому числі препарати, які знаходяться в Полтавській області. 

Співробітників МОЗ викликали на допит щодо поставок ліків для дітей із рідкісними захворюваннями

Співробітників МОЗ викликали на допит щодо поставок ліків для дітей із рідкісними захворюваннями

Про це повідомляється на сторінці МОЗ у Facebook.

Двох співробітників Міністерства охорони здоров’я України викликали на допити 12 грудня у справі щодо поставок препарату «Анакінра» для лікування дітей з рідкісними формами первинних імунодефіцитів.

У міністерстві заявили, що зі слідством співпрацюють і занепокоєні, що провадження обмежить доступ пацієнтів до ліків, бо ліки вилучать.

— Вперше в історії ці ліки закуплені централізовано за державні кошти, а відтак доступні пацієнтам безоплатно. У жовтні препарат доставлено в Україну, передано на зберігання Державному підприємству «Укрвакцина», звідки всю партію препаратів (952 дози) протягом тижня було розподілено та доставлено в Івано-Франківську та Полтавську області для пацієнтів, які, відповідно до даних департаментів охорони здоров’я цих областей, їх потребують, — заявили в МОЗ.

У листопаді слідче управління Головного управління Національної поліції у Києві розпочало кримінальне провадження щодо поставки цього препарату. Відповідно до закону, міністерство надало доступ до всіх необхідних для проведення досудового розслідування документів. Вилучення документів також відбулось у державних підприємств, а також у отримувачів на регіональному рівні.

— МОЗ України занепокоєно тим, що це кримінальне провадження може обмежити доступ пацієнтів до життєво необхідного їм лікуванням через вилучення вже доставлених препаратів. Також фактично під загрозою закупівля цього препарату в майбутньому. Перешкоджання пацієнтам у доступі до цього лікування загрожує їхньому здоров’ю та життю. Своє занепокоєння щодо можливого позбавлення доступу дітей з рідкісними захворюваннями до певних лікарських засобів висловили і в Програмі розвитку ООН, — йдеться в повідомленні.

У міністерстві також зазначили, що саме залучення міжнародних організацій допомогло здійснити закупівлю  і забезпечити пацієнтів необхідними ліками.

15 января 2019
14 января 2019