SMS-подарунки можуть вдарити по кишенях полтавців

0

Аферисти нині використовують досить сучасні методи: на мобільний телефон людини надсилається повідомлення про нібито величезні виграші, підкріплює «приманку» цілий спектакль в Інтернеті. Щасливчику рекомендують сплатити всього лише «дрібні витрати», зате знайти багатство. Все виглядає дуже переконливим, і тільки уважні люди зрозуміють: це «розвод» на гроші.

1600x1600_moshenniki11

Кібер-злочинці відрізняються від решти зловмисників хіба що інструментами, за допомогою яких реалізовують старі, як світ, схеми наживи. Вони використовують  Інтернет, мобільні телефони та всілякі інші гаджети, плюс творчий підхід.

На сторінку в соцмережах чи листом на електронну пошту приходить повідомлення про те, що вас відзначили виграшем – айфоном, планшетом тощо. Треба тільки оплатити його доставку.Зрозуміло, що гроші, заплачені за пересилку, зникають, як і фірма, що вирішила зненацька вас «ощасливити».

Подібне повідомлення отримала й мешканка Полтави, яка звернулася до редакції «Трибуни».
Зі слів дівчини, вона здивувалася, однак пізніше зрозуміла, що це шахрайство, адже її знайомі також отримали повідомлення аналогічного змісту.ZRhJYEVITvs

Повідомлення, яке надіслано з невідомого номеру, містило інформацію про виграш автівки марки KIA RIO та активне посилання на сайт http://kia-drive.biz.ua/uslovija-akcii-kia.html  Однак порівнявши вигляд офіційної сторінки компанії KIA http://kia.ua/ та сторінки з посилання стає зрозуміло, що працюють шахраї. На цю думку наводять і дивні умови для участі в акції.

123

«Если Ваш номер в списке выигрышных номеров, тогда Вам для прохождения регистрации нужно прислать на e-mail: kia-rio.ru@mail.ru Или в смс сообщении копии следующих документов: паспорт; ИНН; либо дополнительный документ подтверждающий Вашу личность (заграничный паспорт, водительское либо пенсионное удостоверение, военный билет)

Для прохождения стандартной регистрации Вам необходимо после получения полного блока информации в течение 24-х (двадцати четырех) часов добраться до услуги платежный терминал и выполнить одно из неотъемлемых требований наших спонсоров оплатить 1.0% государственного налога от стоимости выигрыша через электронно-платежную систему терминал».

При отриманні повідомлень подібного змісту заступник начальника Слобожанського управління кіберполіції Денис Гармаш рекомендував не надсилати кошти невідомим особам та одразу звертатися до поліції.

Юрист Поліна Завадська попередила, що у жодному разі не можна надсилати копії своїх документів, особисті данні, передавати дані банківської картки невідомим особам. Будьте уважними!

Олена Костиря

Коментувати

23 березня 2018
22 березня 2018