Скільки українців уже підписали декларації з лікарями

0

В Україні 2 квітня стартував перший етап медреформи. За перший тиждень програми «Лікар для кожної сім’ї» понад 150 тисяч українців знайшли лікарів, з якими підписали декларації.

Скільки українців уже підписали декларації з лікарями

Скільки українців уже підписали декларації з лікарями

Про це в Facebook повідомила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, передає «Слово і Діло».

– З 2 квітня вже понад 150 тисяч українців знайшли лікарів, з якими підписали декларації. Сподіваюся, що для своїх пацієнтів всі вони стануть тими довіреними фахівцями, до яких хочеться звертатися протягом життя по більшості питань щодо здоров’я, – повідомила Уляна Супрун.

Вона уточнила, що кампанія по вибору лікаря вже почалася у всіх областях України.

За її словами, медустанови поступово підключаються до електронної системи охорони здоров’я – на 4 квітня в системі вже 63% комунальних установ, які надають первинну медичну допомогу.

Читайте також: Стало відомо, скільки комп’ютерного обладнання закупили медичні заклади Полтавщини (Інфографіка)

Усі ми вперше працюємо з таким масштабним завданням, тому в деяких регіонах на початку виникли труднощі. Так, у Львові та Дніпрі старт кампанії був відкладений. Ми уважно стежимо за ходом кампанії і допомагаємо вирішувати локальні питання. У п’ятницю у Львові почали підписувати декларації. У Дніпрі найближчим часом заклади також відновлять підписання декларації, – повідомила в.о. міністра.

При цьому, Супрун наполягла, що неприпустимо тиснути на пацієнтів, щоб вони підписували декларацію виключно зі своїм дільничним лікарем.

– Кожен українець є вільним у виборі свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, де б він не був зареєстрований, – зазначили в МОЗ.

За словами Супрун, відмовити вам у підписанні декларації можуть тільки з двох причин: заклад ще не підключено до електронної системи охорони здоров’я; усі лікарі медичного закладу набрали оптимальну кількість пацієнтів.

20 жовтня 2018
19 жовтня 2018