Скільки коштують та що ховають у собі капітальні ремонти підземок Полтави

0

Полтавці вже кілька місяців спостерігають за ремонтом двох підземок у місті. Трибуна знайшла цікаві моменти на сайті публічних закупівель Рrozorro стосовно виконання даних капітальних ремонтів.

Скільки коштують та що ховають у собі капітальні ремонти підземок Полтави

Скільки коштують та що ховають у собі капітальні ремонти підземок Полтави

На сьогодні у Полтаві капітальний ремонт проводять у підземному переході на перехресті вул. Шевченка та вул. Європейська, а також на перехресті вул. Соборності з кільцем та вул.1100-річчя Полтави. За договором роботи мають завершитися до 31 грудня 2017 року.

Звернувшись до сайту публічних закупівель Рrozorro, ми виявли 4 закупівлі на ці два капітальні ремонти, які Управління житлово-комунального господарства виконкому Полтавської міської ради провело через звітування про укладені договори:

Виходить наступна ситуація: ТОВ «Техно Холдинг» має два договори на ремонт різних підземок, така ж ситуація з підприємством ТОВ «Інтехсервіс».

*5 700 000 – 1 666 506 = 4 033 494 грн

Як бачимо, Управління житлово-комунального господарства виконкому Полтавської міської ради, станом на листопад, має сплатити виконавцю більше 4-ох мільйонів гривень.

Зазначимо, що процес ремонту в обох підземках наразі зупинився. У листопаді місця практично ніяких змін в капітальному ремонті не відбулося.

Сума зазначених договорів не перевищує 1,5 мільйона гривень. Цікавим на нашу думку є те, що замовник укладає декілька договорів з різними фірмами на однакові об’єкти будівництва, суми та з інтервалом у 15 днів. Дану ситуацію прокоментувала Поліна Колганова, координатор центру компетенції “Prozorro” у Полтавському регіоні та фахівець з публічних закупівель ГО “Інститут аналітики та адвокації”:

– Проведення закупівлі робіт з капітального ремонту повинно проводитися за процедурами, визначеними у Законі «Про публічні закупівлі», коли очікувана вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 1,5 млн. грн. Коли ж сума є менше порогової, то замовник має право провести допорогову закупівлю або укласти прямий договір з подальшим звітуванням про це в електронній системі Prozorro. Відзначу, що визначення предмету закупівлі робіт здійснюється замовником за кожним об’єктом будівництва. Відповідно до ч. 5 ст. 2 Закону «Про публічні закупівлі» замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини для того, щоб уникнути проведення процедури відкритих торгів або застосування Закону. У ситуації, яка склалася зі згаданами вище закупівлями, не зрозумілі дії замовника при укладанні декількох договорів з двома різними підрядниками на однакові об’єкти протягом 15-тм днів.

Якщо поглянути на інформацію про власників цих двох фірм, то можна побачити наступне:

Як бачимо, в обох компаніях фігурує одна й таж сама людина – Щегула Сергій. Різниться тільки – відсоток власності компанії.

Ця інформація підтвердилася через ресурс YouControl:

Переглянувши на цьому ж ресурсі фінанси обох компаній, можна зробити висновок, що це найбільші закупівлі, які вдалося їм отримати за роки свого існування:

ТОВ «Техно Холдинг»

ТОВ «Інтехсервіс»

Ми вирішили звернутися за додатковою інформацією до Полтавського управління житлово-комунального господарства. Тому написали інформаційний запит на отримання сканкопії договорів та кошторисної документації по усім 4-м закупівлям. У визначений Законом України «Про доступ до публічної інформації» термін, надійшов лист – відсканована відповідь на запит, наступного змісту:

Наразі ми досліджуємо офіційне підтвердження інформації стосовно закупівель ремонту полтавських підземок, а також будемо оскаржувати даний формат відповіді від ЖКГ Полтави.

15 липня 2018
14 липня 2018
13 липня 2018