Скільки голосів громадян «коштуватиме» один голос нардепа за новим проектом народної ініціативи

Народний депутат від Блоку Петра Порошенка Павло Різаненко вніс своєрідний законопроект «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо народної законодавчої ініціативи». Законопроектом пропонується формула, згідно з якою громадяни зможуть брати участь у процесі законотворчості.

Фото: newsradio.com.ua

Фото: newsradio.com.ua

Запровадження законопроекту – це, по суті, пропозиція ввести механізм впливу громадян на рішення, які приймаються Верховною Радою України.

Актом пропонується ввести право на законодавчу ініціативу громадян. Народна законодавча ініціатива – можливість громадян вносити законодавчі пропозиції, які можуть бути прийняті до розгляду Верховною Радою України, можливість голосування на підтримку прийняття чи проти прийняття законопроектів, зареєстрованих в Апараті Верховної Ради України, а також право впливу на першочерговість розгляду законопроектів.

Для того, щоб реалізувати своє право, громадяни повинні бути ідентифіковані на офіційному веб-сайті Верховної Ради України за допомогою електронного цифрового підпису, що прирівнюється за правовим статусом до власноручного підпису, або системи електронної дистанційної ідентифікації фізичних і юридичних осіб BankID.

Законопроект, внесений громадянином, буде прийматись до розгляду у разі, якщо він за 30 днів набрав 25 000 підписів.

Для того ж, щоб Верховна Рада розглянула народний законопроект невідкладно, він повинен зібрати 150 000 підписів.

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

За проданный голос нужно его рвать на куски!

2016-10-16
калян
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: