Систему виплати стипендій в Україні хочуть змінити

Світлана Варвянська
16:05 | 25 травня 2017
0

Після останніх змін розмір стипендії помітно зріс, але отримують її лише 50% студентів.

Полтавський національний педагогічний університет

Полтавський національний педагогічний університет

У міністерстві освіти пропонують змінити систему нарахування стипендій. Зараз їх розподіляють за спеціальностями на рівні вищого навчального закладу, а планують, за словами міністра Лілії Гриневич, перенести розподіл на рівень факультетів.

– У більшості випадків стипендію призначають з огляду на успішність, відсоток соціальних стипендій зовсім невеликий. Однак зараз оскільки кошти розподіляють пропорційно на рівні вишу, маленькі групи студентів, які неодмінно є на деяких спеціальностях, потерпають від не зовсім адекватного розподілу. Трапляється, що у групі з шести осіб 5 – відмінники. Тим не менше, стипендію отримує лише половина, бо такою є квота. Хочемо усунути цю несправедливість, все-таки знання повинні оцінюватися, – пояснює Гриневич.

Нагадаємо, після останнього підвищення стипендія становить 1100 грн., а для відмінників – 1600 грн.. Студентам природничих та технічних спеціальностей, щоб підвищити мотивацію, встановили стипедію у розмірі 1400 та 2000 грн. відповідно. Однак тепер їх отримує на 20% студентів менше, ніж раніше.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: