Сімейний лікар: “Пацієнти теж повинні нести відповідальність за своє здоров’я”

Сімейний лікар з Решетилівщини Іван Вусик – про реформу «первинки», програму «Доступні ліки» і звичайні будні єдиного лікаря на шість сіл та один хуторець.

Сімейний лікар

Сімейний лікар

У будиночку, що править Шевченковому за медичну дільницю, холодно і дуже охайно. У вже майже раритетних шафках все розкладено по поличках: амбулаторні картки, протоколи з надання невідкладної допомоги, найнеобхідніші препарати. Ця дільниця стала для сімейного лікаря Івана Вусика чи не першим місцем роботи. І залишається ним вже 31 рік. До Решетилівки звідси – 18 км, до Полтави – з півсотні. Тож за три десятиліття роботи траплялося всяке: і пологи доводилося приймати, і людей при аваріях на дніпропетровській трасі рятувати.

– Зараз первинна медицина змінюється. Реформи потрібні. Але треба розуміти, що без адміністративно-територіальної реформи реалізувати її буде важко. Сама по собі зміна медичної системи не піде. Потрібен ремонт доріг, покращення інфраструктури, розуміння органв місцевої влади, співпраця між лікарем, пацієнтом, чиновниками, – каже Іван Іванович.

Про те, як виглядає робочий день єдиного лікаря на шість сіл та хуторець, про лікування, яке можуть отримати місцеві мешканці на дільниці, та про програму «Доступні ліки». що розпочалася місяць тому – у відеосюжеті «Один день із сімейним лікарем»:

(відео – Сергій Котелевець)

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: