Сім тендерів на дизельне паливо і жодного договору

ІНСТИТУТ СВИНАРСТВА І АГРОПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК УКРАЇНИ з лютого не може закупити дизельне паливо. Замовником оголошено 7 процедур закупівель, але паливо досі не придбано. 

Перший тендер: оголосили в лютому очікуваною вартістю 2,2 млн грн на закупівлю 73,7 тис. л палива. Закупівля потрапила під моніторинг аудиторів. Замовник склав тендерну документацію з порушенням вимог Закону, але виправив її все. На торги зайшло 6 учасників. Проте замовник відхилив дешеву пропозицію. У результаті рішення замовника оскаржив ТОВ «ФЕСТ МОУШЕН ГРУП» і Інститут свинарства мав би його виконати. Натомість замовник відмінив у квітні процедуру через скорочення фінансування.

Другий тендер: оголосили в червні очікуваною вартістю 1,1 млн грн на закупівлю 50 тис. л палива. На торги зайшло вдвічі менше учасників, ніж попереднього разу. З рішенням замовника про визначення переможця знову не погодилося ТОВ «ФЕСТ МОУШЕН ГРУП». Замовник на початку липня відмінив закупівлю через порушення законодавства, які не можливо усунути.

Третій тендер: оголосили в липні очікуваною вартістю 1,1 млн грн на закупівлю 50 тис. л палива. Участь у тендері взяло 3 фірми, але з’явився «новенький», який у попередніх торгав не брав участь – ПП «МАРС-2015». Процедура знову потрапила під моніторинг аудиторської служби. Замовник не заповнив в оголошенні необхідну форму щодо «джерела фінансування» та не відхилив ПП «МАРС-2015» при наявності для цього підстав. Замовник знову вимушений був відмінив тендерну процедуру.

Четвертий тендер стартував в кінці липня з такими ж вимогами, як і попередні три. Проте зацікавив він лише ПП «МАРС-2015». Інші учасники мабуть втратили надію після третьої спроби замовника закупити дизельне паливо. Закупівля не відбулася через відсутність достатньої кількості учасників.

П’ятий тендер почався у серпні і начебто все мало піти добре, проте закупівля потрапила в руки фахівцям ІАА. Замовник повторно не звернув уваги на те, що ПП «МАРС-2015» не надало сертифікат якості на товар та визнав учасника переможцем з порушенням строків. Все знову привело до моніторингу процедури державними аудиторами та в результаті до відміни тендеру.

Шостий тендер оголосили в кінці вересня за тими ж вимогами. Пропозиції подали 2 учасники з яких переможцем тендеру став ПП «МАРС-2015». З вибором замовника не погоджується ТОВ «ХОЗСФЕРА», про написало вимогу 22.10.2019 року. Цікавим є те, що замовник надав формальну відписку на це і оголосив 23.10.2019 року сьомий тендер на закупівлю дизпалива.

Припускаємо, що замовник боїться, що знову його тендер можуть відмінити, адже підстави для цього є. Тому організатор торгів вирішив оголосити відразу нову процедуру закупівлі, щоб не втрачати час та все ж таки придбати дизельне паливо до кінця року. Спочатку думала, що замовник неуважний. Але тепер вважаю, що в його діях присутня певна системність і припускаю, наявне бажання укласти перемогу з ПП «МАРС-2015» – зазначає Колганова Поліна.

Отже, станом на 28.10.19 ІНСТИТУТ СВИНАРСТВА І АГРОПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК УКРАЇНИ має наступні результати:
7 – тендерів на дизельне паливо;
3 – моніторинги аудиторською службою;
З 6 до 2 учасників – зниження конкуренції;
4 – відмінених тендери;
1 – тендер не відбувся
Дизельне паливо досі не закуплено. Продовження буде.

Довідково: Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та співфінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).
Прес-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації»

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: