Швейцарці підтримують новооб’єднані громади

0

Швейцарці підтримують новооб’єднані громади України, Полтавщини зокрема, – про це під час зустрічі керівникам області констатували спеціалісти швейцарсько-українського проекту децентралізації влади DESPRO. Їхні експерти консультують і допомагають писати проекти громадам, а на реалізацію достойних виділяють кошти (платників податків Швейцарії). На засіданні наглядового комітету спільного україно-швейцарського проекту окреслили напрямки роботи та звітують: співфінансуваня за швейцарські кошти становить приблизно 40 відсотків від вартості проектів. Решта – гроші бюджетів різних рівнів. Новий та пріорітетний напрям саме цього року – водопостачання. Ці послуги в нових тергромадах хочуть зробити настільки ж доступними, як і в містах. Кілька громад вже підготували свої проекти. Найактивніше працює Миргород, відзначили експерти.7uctzCw2zg8

– Зараз, коли слово “децентралізація” наповнене реальним змістом, ми можемо допомагати уряду України реально, в напрямку реформ та показувати, як місцеве самоврядування може працювати краще, – зазначив експерт проекту «DESPRO» В’ячеслав Сороковський.

Швейцарсько-український проект децентралізації влади DESPRO діє в Україні з 2007-го року. Нині третя фаза впровадження проекту, – пояснюють спеціалісти.

Проект зайшов в Україну на запит нашої країни до Швейцарської Конфедерації з метою підтримки держави у напрямку децентралізації.

На Полтавщині спеціалісти розпочали працювати 2 роки тому. У першу чергу, вони пов’язані з розвитком сільських територій:

– Нині на Полтавщині ми реалізуємо 9 проектів сільського питного водопостачання. Правда, три з них вже завершені, решту шість, ми розраховуємо, завершимо до кінця 2016-го року, – говорить В’ячеслав Сороковський.

Ці проекти важливі для області, наголосили перший заступник Андрій Пісоцький та заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло, адже таким чином громада наочно бачить, як, об’єднавшись навколо спільної проблеми, можна її вирішити. Тож проект DESPRO пропонує інформацію, методологію, а також фінансовий ресурс. Проте реалізовувати спеціалісти не можуть. Це мають робити самі громади.

yZ_qwvaVMTw

Так само DESPRO передбачає лише 40% фінансування, решту коштів шукають самі громади: залучають спонсорські гроші, бюджети різних рівнів (іноді й обласний).

Спеціалісти швейцарсько-українського проекту на місцях співпрацюють з профільними департаментами та управліннями. А для того, щоб підбити підсумки і визначити плани фінансування для реалізації проектів, раз на рік проводять засідання наглядового комітету. На Полтавщині до нього, зокрема, входять, Андрій Пісоцький, Олег Пругло, Анатолій Ханко, Дмитро Орлов, Інна Іщенко (директорка департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА).

Крім того спеціалісти проекту DESPRO переконували: нині децентралізація – це не лише поняття, це вже реформа, яка реально впроваджується в Україні. Тож вони готові співпрацювати з Урядом країни, з громадами, і власним прикладом (Швейцарії) показувати, як децентралізовані послуги (на рівні громад) можуть надаватися краще, в першу чергу спираючись на потреби громад і на ті ресурси, які вони мають.

Юлія Логвиненко

Коментувати

17 березня 2018
16 березня 2018