Шведи та українці їздили по місцях Полтавської битви та говорили про мир у Європі

27 червня 2016 року у 307-річницю Полтавської битви представники націонал-патріотичних сил, громадських організації та міжнародних компаній влаштували автопробіг до пам’ятних місць шведсько-московсько-козацької баталії.

Шведи та українці говорили про уроки історії, Європу та важливість досягнення політичних компромісів у світі виключно мирним шляхом.

DSC_0058

До акції долучилися депутати міської ради, представники Цивільного корпусу «Азов», громадської організації «Інформаційний центр «Майдан Моніторинг». Її член Ігор Кіянчук, виступаючи біля пам’ятника загиблим шведам від їх земляків розповів:

– Як бачите, пам’ятник побудований через 200 років. Це приклад того, що шведи не забувають історію. І ми не повинні забувати. Зараз багато говорять про те, що на шляху до Європи відбувається на фоні розвалу Європейського союзу. Але ЄС – це тільки бюрократична оболонка Європейської цивілізації. Якби тоді козаки зрозуміли Мазепу, то ми би жили зараз у сім’ї європейських народів, а не стогнали під московським яром 300 років, – вважає Ігор Кіянчук.

Учасники мітингу зауважили, що раніше цей пам’ятник був обнесений залізним ланцюгом, але невідомі зловмисники цей ланцюг зняли та скоріш за все здали на металобрухт. Тож можливо у міській раді скоро піднімуть питання благоустрою історичних пам’яток Полтавської битви.

DSC_0040

Ігор Кіянчук

За тим депутат міської ради Юліан Матвійчук представив та надав слово шведському гостю заходів. Деніел Корін Стіг прибув до Полтави у бізнесових справах. Він є директором з продажу в компанії «The White Label Agency», яка має свій офіс у нашому місці.

DSC_0046

Стася Шепітько, Деніел Стіг та Юліан Матвійчук

Деніел відгукнувся на запрошення депутата-полтавця Олега Перепелиці, і долучився до автопробігу по пам’ятним місцям полтавської битви, а також взяв участь у мітингу біля пам’ятнику загиблим шведам від земляків.

DSC_0055

Деніел зізнався, що йому хотілося б більше дізнатися про історію Північної війни та Полтавської битви. Він вважає, що будь-які міждержавні суперечки в наш час потрібно вирішувати тільки мирним шляхом:

– Для мене велика честь бути частиною цих заходів. Я не історик, і мені важливо дізнатися більше про те, що тут відбулося триста років тому. Цікаво, що про Україну я багато почув від моїх друзів з Нью-Йорку. До цього, як і більшість шведів, я знав дуже мало про Україну. З кожним днем, з появою нових українських друзів, я більше дізнаюся про вашу країну. Сьогодні я працюю в компанії, де разом зі мною працює 50 українців. Ми маємо офіси у Полтаві та Одесі. Ми хочемо знаходити у вас ще більше молодих талантів, і допомагати їм знаходити своє покликання. Я думаю, що ми всі будемо враховувати уроки історії, і в майбутньому кров не буде проливатися ні на вашій землі, ні у нас, а для досягнення результату будуть використовуватися людські таланти і всюди буде мир, – розповів Деніел Стіг.

Після мітингу колона автомобілів рушила до музею Полтавської битви. Там учасники заходу провели невеличкий рейд, аби пересвідчитися, що відзначення 307 річниці битви проходить без проросійських гасел.

Співробітники музею провели шведському гостю екскурсію на його рідній мові.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: