Штаб супротиву хоче позбавити охоронну фірму «Скорпіон 2016» ліцензії. У поліції розповідають, за яких умов це можливо

0

Лідери Штабу супротиву просять надати дозвіл Національній поліції на проведення перевірки кременчуцької охоронної фірми «Скорпіон 2016», працівники якої 5 квітня 2017 року спровокували сутички в центрі Полтави, внаслідок яких постраждали активісти акції протесту проти забудови арки «Газетний ряд», працівники поліції, випадкові перехожі та самі зачинателі безладів. Аналогічна ініціатива також є і в Міністерства внутрішніх справ України.

17499406_1365142046885432_5695235153674114143_n

У зв’язку з подіями, які відбулися в Полтаві 5 квітня, МВС звернулося до Державної регуляторної службі України з проханням погодити позапланову перевірку дотримання вимог Ліцензійних умов провадження охоронної діяльності ТОВ “Приватна охоронна фірма “Скорпіон – 2016” (ЗКПО 40724138). Про це  6 квітня, повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ України генерал-полковник Сергій Яровий після робочої наради в МВС, де було проаналізовано конфліктний інцидент.

Депутат полтавської міської ради Юліан Матвійчук  також надіслав звернення до Державної регуляторної служби України, в якому йде мова про організацію позапланової перевірки  діяльності охоронної фірми «Скорпіон 2016», що з міста Кременчук.

 – Ми вимагаємо відкликання ліцензії охоронної фірми «Скорпіон 2016», яка організовувала напади на полтавців, та покарання винних у побитті та ножових пораненнях. Ці бандити колись били людей на радіоринку в Києві, а цього разу вони різали людей у Полтаві, – заявив Валерій Черняков, голова полтавської обласної організації ВО «Свобода».

Черняков

Валерій Черняков

Головний слідчий Полтави Сергій Чиж пояснив, за яких умов можливе позбавлення ліцензії для цієї охоронної структури.

 – У охоронців фірми «Скорпіон 2016» вилучено кийки, зброю та інші спецзасоби, якими представники цієї структури завдали тілесних ушкоджень учасникам акції. Ці речі передано на експертизу. Якщо після експертизи будуть доведені протиправні дії цих охоронців, то далі буде можливість побавити «Скорпіон 2016» ліцензії на ведення діяльності, – сказав Сергій Чиж.

sergey_chizh

Сергій Чиж

Нагадаємо, що опозиційні депутати полтавської міської ради, ряд громадських організацій та активістів організували в стінах міськвиконкому Штаб супротиву – громадську ініціативу, яка постала після кривавих сутичок, які відбулися 5 квітня поблизу арки «Газетний ряд».

Звернення по фірмі Скорпіон

Один із лідерів протестного руху Юліан Матвійчук озвучив головні вимоги Штабу. Серед них – проведення дострокових виборів міського голови та покарання представників охоронної фірми, які брали участь в організації сутичок та за словами лідерів протесту, завдали активісту Олександру Кобі ножових поранень.

Коментувати

22 березня 2018