ШоУнас. Проїзд: п’ять, чотири, вісім(?) і знову п’ять

3

Страйк перевізників, компроміси із владою та «новорічний тариф» на проїзд у приватному транспорті. Все це — у новому випуску проекту «Шоунас».

Останнім часом у години пік полтавці змушені терпіти моральні та фізичні тортури, сідаючи у громадський транспорт. А все тому, що перевізники страйкують: мовляв, 4 гривні за проїзд — це знущання над їхнім бізнесом. Перевозити людей стало нерентабельно, а отже за поїздку «з вітерцем» треба платити більше.

8 гривень за проїзд — ось таку вимогу виставила перед міською радою нещодавно створена Асоціація перевізників Полтавщини. Разом із вимогою власники «Богданів» та «Рут» почали страйкувати, не випускаючи на маршрути достатню кількість машин.

Проте міська влада не кинулася виконувати вимоги маршрутників. Натомість, вирішила у найближчому майбутньому збільшити кількість комунального транспорту, а з деякими перевізниками взагалі розірвати договори.

Згодом маршрутники дещо змінили вимоги і провели мітинг під міськрадою, на якому вимагали зробити проїзд вже не по вісім, а по шість гривень.

20 грудня, за повідомленням Асоціації перевізників, водії пішли на компроміс із владою та нарешті випустили на дороги усі маршрутки. Натомість, міськрада підготувала проект рішення про збільшення тарифу до п’яти гривень. Тепер документ має пройти процедуру погодження. А ще на останній сесії полтавські депутати зробили перевізникам «новорічний подарунок», скасувавши компенсації за пільговий проїзд. Це означає, що тепер маршрутники, так би мовити, з чистою совістю можуть відмовити у перевезенні пільговим категоріям населення.

Отже у новому році полтавці їздитимуть знову по п’ять, пільговики ж зможуть безкоштовно та без конфліктів переміщатися містом лише комунальним транспортом.

Обкладинка: Тетяна Домненко

15 января 2019
14 января 2019